AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Özcan BİLGİ’nin 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Özcan BİLGİ’nin 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı Sonu Mesajı

 

             2014–2015 ders yılının sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bugün Nazilli İlçemizde olduğu gibi ülkemizin her bir köşesinde eğitim gören evlatlarımız; yüreğinde karne alma heyecanı taşımaktadır. İlçemizde eğitim kurumlarında öğrenim gören ve karne alma başarısını gösteren tüm öğrencilerimizi yürekten kutluyorum.

              İçinde bulunduğumuz bu öğretim yılında; İlçemizde; 2330 Öğrencimiz okul öncesinde,7921 öğrencimiz ilkokullarda,7610 öğrencimiz ortaokullarda,8492 öğrencimiz liselerde olmak üzere TOPLAM: 26.353 öğrencimiz eğitim-öğretim görmüştür. İlçe Merkezimizde toplam 76 okul ve kurumumuzda toplam 1940 öğretmenimiz görev yapmıştır.

              Bu yıl birinci dönem yapılan TEOG (Ortak Sınav) sınavına 1996 8. Sınıf öğrencimiz katılmış 18 öğrencimiz tam puan almıştır. İkinci dönem yapılan TEOG sınavına ise 1981 8. Sınıf öğrencimiz katılmış ve 2 öğrencimiz tam puan almıştır. Aydın merkez ve diğer 16 ilçesinde tam puan alan başka öğrenci bulunmamaktadır.

             2015 YGS Sınavına 1872 12. Sınıf öğrencimiz katılmış. Aydın genelinde 6 puan türünde 17 öğrenci Türkiye genelinde ilk 1000’e girmiş bunlardan 4 tanesi Nazilimizdendir. Bu başarı bizleri son derece mutlu etmiştir, ama yeterli değildir. Başarımızın yükselerek devam etmesi için çalışmalarımız planlı ve özverili bir şekilde devam edecektir.

            Ülke Olarak; Sosyal, ekonomik, sanatsal ve kültürel konularda gelişmenin temeli nitelikli insan yetiştirmekten geçmektedir. Bizimde amacımız; geçmişini bilen, bugünü yaşayan, geleceği planlayan öğrenciler yetiştirmektir.

           Amacımıza ulaşmak için ise; sadece öğrencilerimizi eğitmenin yetmeyeceğini düşünüyoruz öğrencilerimizin gelişimlerinde çok önemli bir işleve sahip olan anne-babalara ve öğretmenlere de çok büyük görevler düşmektedir.

            Eğitim sürecinde sorunlara takılmadan, üstesinden gelmeye çalışarak görevlerimizi hep birlikte titizlikle yürütmeliyiz. Amacımız ülkemizde ve yakın coğrafyamızda eğitimde tam anlamıyla marka olmuş bir ilçe olmaya devam etmektir.

 Değerli Öğretmen Arkadaşlarım;

              İlçemizin eğitim alanında elde ettiği başarılarda büyük pay sahibi şüphesiz sizlersiniz. Geleceğimizin teminatı olan yavrularımızı yarınların ihtiyaç ve şartlarına uygun yetiştirmek için elinizden geleni yaptığınızı da inanıyoruz.

               Hepimizin amacı ve ortak görevi, öğrencilerimizi kendi tarihini bilen, kalbi insan sevgisiyle dolu, çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkabilmemizi sağlayacak bilgi birikimine sahip, milli, insani, kültürel ve manevi değerlerimize bağlı, dürüst, bilgiye ulaşmasını bilen, üreten ve çevresine duyarlı kişiler olarak yetiştirmektir. Bu hedeflere ulaşabilmek için hep birlikte büyük bir gayret, sabır ve kararlılıkla çalışmalıyız. İçimizdeki heyecanı vatan ve millet sevgisiyle birleştirerek yola koyulursak daha da büyük başarılar bizleri bekliyor demektir.

  

Sevgili Öğrenciler;

             Karnelerinizi bugün alıyorsunuz. Karnenize bakarak kiminiz sevinecek, kiminiz üzüleceksiniz. Ancak şunu unutmayınız ki, her şey not demek değildir. Bu nedenledir ki, kendinizi asla ve asla bir karne stresine sokmayınız. İyiyi, doğruyu, güzeli algılayarak, derslerinizde daha başarılı olmak için neler yapabileceğinizi düşünmeye çalışınız. Sizlerin her birinizin bakışlarında geleceğe emin adımlarla yürüme isteği oldukça, başarıya ulaşmanızda bizim asla şüphemiz olmayacaktır. Bizler sizleri, yüreğinizde vatan ve millet sevgisiyle dolu, geleceğe hazırlama gayreti içerisindeyiz. Acınız acımız, sevinciniz de sevincimizdir. Şunu bilin ki gönül tahtımızda sizlerden başka sultan yoktur.

          Başarınız için en çok gerekli olan, kendinize güveninizdir. Cesareti ve güveninizi kaybetmeyiniz. Sizlerden tatili en iyi şekilde değerlendirmenizi, kitap okumanızı, kendinizi geliştirici, hayata hazırlayıcı aktiviteler, yapmanızı, iyice dinlenerek okula dönmenizi bekliyoruz.

 Kıymetli Veliler;

           Öğrencilerimizin üzerinde ödenmesi zor emeklerinizin olduğunu biliyoruz. Sizler bu yıl ki eğitim sürecinde zor koşullarda maddi manevi fedakârlıklarla öğrencilerimizin her zaman yanında oldunuz. Belki de hayatınızdaki en büyük beklentiniz evladınızın çağa uygun, geleceğe hazırlayan bir eğitim almasını sağlamaktı. Çocuklarımızın dolayısıyla siz velilerin eğitim hayatında bir durak diyebileceğimiz 2014–2015 eğitim-öğretim yılının sonuna geldik.

             Çocuklarınız sizlerin desteği ile ellerinden gelen bütün gayreti sarf ederek çalıştılar yoruldular ve tatili hak ettiler. Onların karnesindeki notlar elbet önemlidir. Ancak bize düşen her koşulda evlatlarımıza duyduğumuz güveni ve desteği sürdürmektir. Çocuklarımızın karnedeki başarısız notların telafisi her zaman mümkündür. Çocuklarımıza yol gösterici olmalıyız, onlara yanlarında olduğumuzu hissettirmeliyiz, her şeyden önemlisi hiçbir şeyin çocuklarımızdan daha değerli olmadığını unutmamalıyız.

              Malum hayat ve eğitim doğumla ölüm arasında bir süreçtir. Bu uzun yolda duraklara takılı kalmadan yolun bütünü görmek durumundayız. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda durmadan yürümek, tarihi kimliğini ve şahsiyetini kaybetmemek ve en önemlisi varlığımızı sürdürmek, Türkiye Cumhuriyetini sonsuza kadar yaşatmak, eğitimdeki başarımıza bağlıdır.

               Bu tarihi sorumluluk, öğrencilerin olduğu kadar öğretmenlerin ve anne babalarındır. Atatürk’ün dediği gibi: ” “Sizler, yani yeni Türkiye´nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir.”

                Bu duygu ve düşüncelerle hafta sonu LYS sınavına girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyor, tüm velilerimize, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize mutlu, sağlıklı ve güzel bir tatil geçirmelerini diliyorum.

 

                                                                                                                                                     Özcan BİLGİ

             

                                                                                                                                          Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                    

 

                                                                                         

 

 

 

 

 

 

 

 

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.