AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Külliyesi İnşaatına Başlandı.

  Nazilli Belediyesi Mehteran Ekibi’nin gösterileriyle başlayan temel atma törenine, Valimiz Sayın Erol AYYILDIZ, Aydın Milletvekillerimiz Sayın Mehmet ERDEM, Sayın Semiha ÖYÜŞ, Sayın Ali Gültekin KILINÇ, Nazilli Kaymakamı Sayın Mehmet OKUR, Sultanhisar Kaymakamı Sayın Cevdet ERTÜRKMEN, Nazilli Belediye Başkanı Sayın Haluk ALICIK, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin TÖRE, Protokol üyeleri, İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları, Şube Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.  
İmam Hatip Külliyesi İnşaatına Başlandı.

 

Dualar eşliğinde,  davetlilerin sahneden verdikleri start ile temeli atılan külliyemiz, 27 bin metrekarelik alan içerisinde inşa edilecektir. 36 derslikli Anadolu İmam Hatip Lisesi, 300 öğrenci kapasiteli pansiyon binası, 500 kişilik kapalı spor salonu ile 2 adet spor alanından oluşmaktadır

Bakanlığımızca  Nazilli’de kent için büyük önem taşıyan ve bölgenin en büyük kompleksi olacak Nazilli Anadolu İmam Hatip Lisesi Külliyesi, ilçe eğitimine büyük imkan sağlayacaktır. Vakıf arazisinin Didim’de bulunan aynı ölçekteki hazine arazisi ile takas edilerek elde edilen alanda inşa edilen eğitim kurumumuz 2016-2017 eğitim-öğretim yılında hizmete girecektir.

 

Külliye inşasının 2014-2015 yılları programında olduğunu ifade eden Aydın İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Pervin TÖRE, Nazilli İmam Hatip Külliyesinin hayırlı olmasını dileyerek başladığı açış konuşmasında, “Nazilli İmam Hatip Külliyesi inşaatı ihalesi, 18 Haziran 2014 tarihinde yapılmış, müteahit firma Doku İnşaat Turizm ve Ticaret Limited Şirketi inşaat firması tarafından yüklenilerek yer teslimi 1 Aralık 2014 tarihind
e gerçekleştirilmiştir. İşin bitiş tarihi ise 22 Temmuz 2016 olup iş, 600 iş gününde tamamlanacaktır.  Külliyemizin eğitim-öğretime başlamasından itibaren Nazilli´mizin ve çevresinin güzel insanlarına hizmet verecektir. Okulumuzun Din ve Fen ilimlerini beraberce okuyup, vatan ve milletimize hizmet edecek nice münevver şahsiyetlerin yetişeceğini ümit ediyorum.”

 

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitimde başarılarıyla Türkiye’nin ilk üç sırasında yer almak, bizim çalışma azmimizi daima artırmakta ve canlı tutmaktadır. Eğitim öğretime
yönelik yatırımlarımızı planlarken dört yıllık çalışma süresini dikkate aldık. 2012-2015 yılları arasında devlet yatırımı ve il yapım programında 72 okul ve 1159 derslik yapımı planladık. Bugüne kadar yapılan planlama doğrultusunda 40 okulun yapımını tamamlayarak eğitim öğretime 618 derslik kazandırdık. Yatırım programında yer alan 32 okulumuzun yapımı halen devam etmekte olup, bu okulların da yapımı tamamlanmasının ardından eğitim öğretime 541 derslik , 1 spor salonu, 4 öğrenci pansiyonu ve bir uygulama oteli kazandırılacaktır.

 

Nazilli Anadolu İmam Hatip Lisesi Külliyesinin hayırlara vesile olmasını temenni eder, böyle önemli bir günde bizlerle birlikte olan, mutluluğumuzu bizimle paylaşan aynı zamanda kendisi ’de İmam Hatip mezunu olup Aydın’da göreve başladığı günden itibaren çalışmalarımıza büyük destek veren bize yol gösteren Sayın Valimize, Aydın’da hayal edilemeyecek kalkınmayı ve gelişmeyi sağlayan Aydın Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum dedi.

Temel Atma Töreni
Temel Atma TöreniTemel Atma TöreniTemel Atma TöreniTemel Atma Töreni


Temel Atma Töreni

 

 

 

 

 

 

 

Temel Atma Töreni

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.