AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KÜÇÜK DOKUNUŞLARLA BÜYÜK MUTLULUKLAR

KÜÇÜK DOKUNUŞLARLA BÜYÜK MUTLULUKLAR

 Nazilli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Latif AKGÜN, Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Engin BACAKSIZ ve Müşerref Gündoğdu Ortaokulu Müdürü Kenan KANGÖZ Engelliler Haftası nedeniyle evde eğitim gören bedensel engelli Burcu AKBOLCA’ ya evinde ziyaret etti.

 Nazilli ilçesinde evde eğitim alan öğrencilerden biri olan Burcu AKBOLCA’ yı ziyaret ederek, Nazilli Rehberlik ve Araştırma Merkezi Okul Aile Birliği tarafından alınan Tablet’i İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Latif AKGÜN, engelli öğrenciye hediye etti. Ziyarete katılan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Latif AKGÜN, Nazilli Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Engin BACAKSIZ ve öğrencinin kayıtlı bulunduğu Müşerref Gündoğdu Ortaokulu Müdürü Kenan KANGÖZ’ ün engelli öğrenciye ve ailesine gösterdiği ilgi, duygulu anların yaşanmasına neden oldu. Ziyaret esnasında evde eğitim veren öğretmen ve öğrencinin ailesi ile eğitim öğretim süreci ile ilgili bilgi alışverişinde bulunuldu.

 Nazilli ilçesinde evde eğitim alan Burcu AKBOLCA ’nın 3 öğrenciden biri olduğu, bu çocukların eğitimlerinden geri kalmamaları için her türlü çabanın harcandığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Latif AKGÜN, evde eğitim gören engelli öğrencilere devlet olarak sahip çıktıklarını kaydederek, "Bu çocuklarımıza acımak, onlara bakarak duygulanmak soruna çözüm getirmez. Önemli olan onları eğitmek ve topluma kazandırmaktır. Unutulmamalıdır ki engelli olmak kaderse, engelleri yıkmak da azimdir. Sosyal devlet olmanın gereği olarak bizim görevimiz engelli çocuklarımızın önündeki engelleri yıkmak eğitim ve öğretimini yaptırarak onları topluma kazandırmaktır. Eğitimle bu masum çocukların hayatında çok şeylerin değiştiğini de görebiliyoruz. Ufak dokunuşların bile onların hayatındaki karşılığı çok büyüktür. Herkesin bir engelli adayı olduğu unutulmamalıdır. Engelli çocuklarımızın toplumsal hayata uyumu, katılım sağlamaları ve hayat standartlarının yükseltilmesi çağdaş ve modern anlayışın gereğidir. Bu çocuklarımızın eğitilmesi ve hayata hazırlanması noktasında fedakâr öğretmenlerimiz her türlü katkıyı veriyorlar. Fedakâr öğretmenlerimize ve ailelerine çok teşekkür ediyorum" dedi.

 Öğrenci velisi ise, gerçekleştirdikleri ziyaret ve çocuklarına göstermiş oldukları samimi ve yakın ilgiden dolayı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürüne ve okul yöneticilerine teşekkür etti.

ziyaret

ziyaret

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.