AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NAZİLLİ 50. YIL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ İLE KULA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ORTAKLIĞINDA HAZIRLANAN “BİLGİ ÇAĞINDA MUHASEBE” İSİMLİ AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİNİN YURTDIŞI HAREKETLİLİK FAALİYETİ TAMAMLANDI.

NAZİLLİ 50. YIL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ İLE KULA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ORTAKLIĞINDA HAZIRLANAN “BİLGİ ÇAĞINDA MUHASEBE” İSİMLİ AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİNİN YURTDIŞI HAREKETLİLİK FAALİYETİ TAMAMLANDI.

 

Kula Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi(MTAL) koordinatörlüğünde hazırlanan ve okulumuzun da ortak olduğu “Bilgi Çağında Muhasebe” isimli Avrupa Birliği projesinin yurt dışı hareketlilik faaliyetine katılan 30 öğrenci ile 5 öğretmen yurda döndüler. MANİSA-Kula MTAL, AYDIN-Nazilli 50. Yıl MTAL ve KIRKLARELİ-Babaeski İMKB MTAL’den projeye dahil olan öğrenci ve öğretmenler 08 Şubat 2015 – 28 Şubat 2015 tarihleri arasında 21 gün süren proje faaliyetleri Almanya’nın Düsseldorf şehrinde gerçekleştirildi. Proje faaliyetleri kapsamında katılımcılar Bilgisayarlı Muhasebe Uygulamaları ile ilgili eğitim ve staj faaliyetine katıldılar. Muhasebe ve Finansman Alanında eğitimlerine devam etmekte olan öğrenciler eğitim ve staj faaliyetinin yanı sıra; iş ve işçi bulma kurumuna, meslek liselerine, mesleki eğitim merkezine, işadamları derneğine, Köln mesleki eğitim fuarına ve sektörde faaliyet gösteren işletmelere teknik geziler düzenlendi. Katılımcılarımız ayrıca Fransa-Paris, Hollanda-Amsterdam ve Belçika-Brüksel gibi şehirlere düzenlenen kültürel gezilere katıldılar.

 

Proje kapsamında Ülkemizin farklı bölgelerinde ve farklı şehirlerinde faaliyet gösteren 3 okulun katıldığı hareketlilik faaliyeti sonucunda mesleki eğitimlerini, Avrupa düzeyinde yapılan uygulamalarla karşılaştırma ve geliştirme imkanına sahip oldular. Katılımcılar kişisel ve sosyal alanda da önemli kazanımlar edindiler. Farklı şehirlerden gelen katılımcılarla 21 gün boyunca birlikte çalışabilme, ekip ruhuyla hareket edebilme, randevulara zamanında gitme, zaman yönetimi, özgüven duygusu, çalışma disiplini, farklı dillerde iletişim kurabilme ve Avrupa vatandaşlık bilinci geliştirme becerisi kazandılar. Proje kapsamında edindikleri mesleki bilgi ve becerilerin kayıt altına alınması amacıyla yurtdışı ortaklardan alınan sertifikalar sayesinde iş hayatlarında önemli avantajlara sahip olacaklardır. Aldıkları sertifikalar sayesinde, mezun olduktan sonra yapacakları iş başvurularında rakiplerinin önüne geçebileceklerdir.

 

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.