AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NAZİLLİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TEOG TERCİHLERİ İÇİN HAZIR

 NAZİLLİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TEOG TERCİHLERİ İÇİN HAZIR

                                        NAZİLLİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TEOG TERCİHLERİ İÇİN HAZIR

 

Değerli Veliler ve Sevgili Öğrenciler,

             2014-2015 Eğitim- Öğretim Yılı Ortaöğretim Kurumlarına geçiş sistemi doğrultusunda ortak sınavlaryapıldı. Ortak sınavlarda alınan notlar ve okul başarı puanları eklenerek yerleştirmeye esas puanlar (YEP) hesaplandı ve açıklandı. Öncelikle tüm öğrencilerimizi çabalarından ve başarılarından dolayı tebrik ediyoruz.

             Şimdi bu sürecin son bölümüne gelmiş bulunuyoruz. Bu da tercih dönemidir. Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün öncülüğünde Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tercih yapacak öğrencilerimize sağlıklı ve ulaşılabilir hizmet sunmak için hazırlıklarımızı tamamlamış bulunmaktayız. Nazilli ilçesi genelinde 10 tercih komisyonu oluşturuldu. Her tercih komisyonunda 3 rehberlik öğretmenimiz görevlendirildi. Tüm okullarımızın hangi tercih komisyonundan hizmet alacağı belirlendi ve ilgili okullara iletildi. Tercihlerin başlayacağı ilk günden itibaren oluşturduğumuz tercih komisyonları planlandığı gibi hizmet verecektir.Nazilli Rehberlik ve Araştırma Merkezimiz tarafından hazırlanan afişlerle sadece Nazilli’de değil Sultanhisar, Yenipazar, Bozdoğan, Kuyucak, Karacasu ve Buharkent ilçelerinde de farkındalık oluşturmaya çalıştırıldı.Tüm okullarımızda ve kamuoyuna açık alanlarda,tercih komisyonları ile ilgili afişlerimizi asıyoruz. Temennimiz tüm öğrencilerimizin istek ve hedefleri doğrultusunda istedikleri eğitim kurumlarına yerleşmeleridir.

             Sınav sonuçlarına bakıldığında ilçemiz çalışmalarının karşılığını almıştır. İl genelinde ortak sınavlardan 1. TEOG ‘da 18,  2. TEOG ‘da 4 öğrencimiz tam puan almış, her iki sınavda da tüm soruları doğru cevaplayan 2 öğrencimiz bulunmaktadır.  Bu başarının yakalanmasında emeği olan, başta değerli velilerimiz olmak üzere, tüm okul yöneticileri ile beraber özellikle elinden gelen her şeyi öğrencileri için yapmaktan çekinmeyen öğretmenlerimize, tüm Milli Eğitim çalışanlarına ve paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Biz Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu yıl Nazilli’de Hedef Başarı projesini hayata geçirdik. Projemiz birinci yılını tamamladı. Bu projeyi 2 yıl daha sürdüreceğiz. Nazilli’mizi eğitimdeki başarıları ile anılan eğitimde lider ilçe yapmayı hedefliyoruz.

             6-16 Temmuz tarihleri arasındaki tercih döneminde, öğrencilerimizin, alanında uzman rehberlik öğretmenlerinden etkin bir şekilde faydalanması için okul yöneticilerimiz tarafından tüm imkanlar sağlanacaktır.Ortaöğretime geçiş sürecinde öğrencilerimizin ilgi, yetenek ve akademik başarıları göz önüne alınarak en uygun okul tercihi yapılacaktır. Şimdiden bu çalışmalarda görev alacak yönetici ve rehberlik öğretmenlerimiz ile Nazilli Rehberlik ve Araştırma Merkezi’ne teşekkür ediyoruz.

             Hepimize hayırlı olması dileğiyle.

             Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

 

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.