AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

NAZİLLİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN ÖĞRENCİLERİMİZİN UFUKLARINDA YENİ PENCERELER AÇACAK KİTAP OKUMA YARIŞMASI.

NAZİLLİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN ÖĞRENCİLERİMİZİN UFUKLARINDA YENİ PENCERELER AÇACAK KİTAP OKUMA YARIŞMASI.

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırabilmek ve kitap okumayı sevdirebilmek, okuduklarını yorumlayabilme becerisi geliştirebilmek, duygu ve düşüncelerini rahatlıkla ifade edebilme yeteneği kazandırabilmek amacıyla bir kitap okuma yarışması düzenliyoruz. Bu sayede  öğrencilerimizi sosyal medya bağımlılığından uzaklaştırıp Türkçemizi doğru, güzel ve etkili kullanma becerisi geliştirerek, hayal dünyalarını ve kelime dağarcıklarını zenginleştirebilmeyi hedefliyoruz.

                Nazilli İlçemizde bulunan tüm resmi ve özel ilkokul (3. 4.  Sınıf), ortaokul (5. 6. 7. Sınıf) ve lise (9. 10. Sınıflarda öğrenim gören öğrencilerimiz için hazırlanan bir yarışma  özelliğindedir.  Yarışmada yer alacak her sınıf seviyesine göre Sınıf öğretmeni, Türkçe öğretmeni, edebiyat öğretmeni ve idarecilerimizden oluşan yarışma komisyonunun belirlediği kitaplardan her okul 3 Mayıs 2022 tarihine kadar kendi içinde yapacağı yarışma ile belirleyeceği bir öğrenciyle yarışmaya katılım sağlayacak olup  yarışmaya katılım gönüllülük esasına dayalıdır.

Yarışma komisyonunun hazırladığı sorulardan oluşan ve 11 Mayıs 2022 tarihinde yapılacak olan sınavda ilk 3 dereceye giren öğrencilerimize her sınıf kategorisinden ayrı ayrı olmak üzere

1.      lere 750 TL'lik Kitap - Kırtasiye Hediye Çeki

2.      lere 500 TL'lik Kitap - Kırtasiye Hediye Çeki

lere 250 TL'lik Kitap - Kırtasiye Hediye Çeki verilecektir.

Dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesiyle, okumanın özendirilmesi ve teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.  Bu sayede kitap okumanın, insan psikolojisindeki sakinleştirici, yapılandırıcı etkisi ile olaylara ve durumlara farklı bakış açısı geliştirme gibi etkileri, öğrencilerde erken yaşlarda kazanıma dönüşecek ve öğrencilerimiz sosyal medya bağımlılığından bir nebze olsun uzaklaşacaktır.

24-01-202224-01-2022

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.