AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tüm ülkemizde olduğu gibi Nazilli’de de ölümünün 76.yılında sevgi, saygı ve minnetle anıldı.

  Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tüm ülkemizde olduğu gibi Nazilli’de de ölümünün 76.yılında sevgi, saygı ve minnetle anıldı. Atatürk sevgisi sel oldu taştı. Nazilli’de ki anma törenlerinde Atatürk Anadolu Lisesi, İlçemiz Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro Salonun’da muhteşem bir program sundu.   76 yıl önce bize Türkiye Cumhuriyeti’ni miras bırakarak aramızdan ayrılan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü sevgi, saygı ve minnetle andık. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 76.yılında tüm Türkiye’de olduğu gibi Nazilli’de de saygıyla anıldı. Nazilli’de ki törenler pazartesi günü saat 09.00’da İstasyon Meydanın da Atatürk Anıtına Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı çelenklerinin konulması, saat 09.05’de siren sesleriyle Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesiyle başladı. Belediye Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda ki tören saat 10.00’da Saygı Duruşu, İstiklal Marşının söylenmesi ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Milli Eğitim Müdürümüz Özcan Bilgi yaptı. Özcan Bilgi konuşmasında “Türkiye Cumhuriyetini hepimiz birlik ve beraberlik içinde koruyarak gelecek nesillere ulaştırmalıyız. Atalarımız bu toprakları sadece bir nesil için değil, ebediyete kadar yaşatmak için canları pahasına savaşarak kazandılar” dedi. Milli Eğitim Müdürünün konuşmanın ardından Atatürk konulu kompozisyon, resim ve şiir konulu yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Nazilli Anadolu Lisesi’nin hazırladığı programda Mustafa Kemal’in Kağnısı, 10 Kasım Oratoryosu, Atatürk’ün ölmeden önce oynadığı son oyunu Sarı Zeybek, Tunahan Süsleyen’in büyük bir coşkuyla okuduğu Gençliğe Hitabe ve seyircilerin arasında oturan gençlerin Ata’ya verdiği cevap salonda bulunan herkesi gururlandırarak, duygusal anlar yaşattı.        
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tüm ülkemizde olduğu gibi Nazilli’de de ölümünün 76.yılında sevgi, saygı ve minnetle anıldı.

10 KASIM10 KASIM10 KASIM10 KASIM10 KASIM10 KASIM10 KASIM10 KASIM10 KASIM10 KASIM10 KASIM10 KASIM

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.