AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İNTİHARI ÖNLEME VE FARKINDALIK SEMİNERLERİ İLÇE MÜDÜRÜMÜZ SAYIN İSMAİL ŞİMŞEK'İN KATILIMLARIYLA BAŞLADI

İNTİHARI ÖNLEME VE FARKINDALIK SEMİNERLERİ İLÇE MÜDÜRÜMÜZ SAYIN İSMAİL ŞİMŞEK'İN KATILIMLARIYLA BAŞLADI

Buharkent, Karacasu, Kuyucak, Nazilli, Bozdoğan, Yenipazar, Sultanhisar ilçelerimiz genelinde görev yapan rehber öğretmenlerimiz ile psikolojik danışmanlarımıza yönelik olarak İntihar vakalarını önlemek ve bu konuda alınabilecek tedbirler ile farkındalık oluşturulması amacıyla bilgilendirme seminerlerimiz başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail ŞİMŞEK'in katılımlarıyla başlayan ve 07 Ocak 2022 tarihinde Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen seminerlere ADÜ Psikoloji Bölümünden Klinik Psikolog Tolga Köskün, ADÜ Eğitim Bilimleri Fakültesi Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık Birimi hocalarından Prof. Dr. Yalçın Özdemir ve Aydın İl Sağlık Müdürlüğü "Umut Yaşam Destek Birimi" Psikoloğu Onurcan Gümüşburun bilimsel birikimleri ve tecrübeleri ile katkı sağladılar.

İntihar ile ilgili okullarda ipuçlarını yakalama ve uygulanabilecek anketler ile görüşmelerde dikkat edilecek konulara değinecek olan ADÜ Psikoloji Bölümünden Klinik Psikolog Tolga Köskün travma sonrasında yapılması gereken çalışmalar konusundaki bilgilerini öğretmenlerimizle paylaştı.

Diğer hedefleri de intiharı önleme çalışmalarının etkin bir şekilde yürütülmesi ve kurumlar arası koordinasyon ve işbirliğinin güçlendirilmesi olan seminerlerde, Aydın İl Sağlık Müdürlüğünden "Umut Yaşam Destek Birimi" Psikoloğu Onurcan Gümüşburun, kurumu ve birimini tanıtarak yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Konuların enine boyuna ele alınadığı seminerlerde ADÜ Eğitim Bilimleri Fakültesi Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık birimi hocalarından Prof. Dr. Yalçın Özdemir, rehber öğretmenlerimiz/psikolojik danışmanlarımıza  pozitif psikoloji kapsamında;

  •     mutluluk arayışı
  •     pozitif duygular
  •     insanların güçlü özellikleri
  •     pozitif sağlamlık
  •     kendini toparlama
  •     yaşam kalitesi
  •     psikolojik sağlamlık konularında bilgilendirme yaptı.
  •   10-01-202210-01-202210-01-202210-01-202210-01-202210-01-2022

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.