AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN İSMAİL ŞİMŞEK'İN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLER GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN İSMAİL ŞİMŞEK'İN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ VE ŞEHİTLER GÜNÜ MESAJI

Bugün tarihimizin şanlı sayfalarından biri olan Çanakkale zaferinin 107.  yıl dönümünü kutlamanın, vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin, Şehitler Günü'nü idrak etmenin onurunu yaşamaktayız.

Çanakkale Zaferi millet olarak tüm yokluk ve imkânsızlıklara rağmen düşmana karşı büyük mücadele ile başarılara ulaşılabileceğini insanlık tarihine öğreten büyük bir destandır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Size taarruzu değil, ölmeyi emrediyorum" sözlerinin vücut bulduğu bu zafer, Türk milletinin istiklali uğruna nelerini feda edebileceğinin en bariz göstergesidir. Hiçbir zaman geri dönmeyi düşünmeyen, düşmanı bile kendisine hayran bırakacak kadar asil bir davranış sergileyen kahraman ecdadımız, elde ettikleri bu zafer ile milletimizin hatta coğrafyanın kaderini değiştirmiştir.

Düşmeyen sancak 57. Alay'ı, sessiz gecenin kahramanı Nusrat Mayın Gemisi'ni, Mesudiye Zırhlısı'nı, Conkbayırı'ndaki şanlı direnişi, insanlığın savaşı yendiği Gelibolu'yu, Koca Seyit'i, cesur yürek Yahya Çavuş'u, ve Kınalı Ali'yi kim tarih sahnesinden silebilir ki!

Bugün bizlere düşen görev; şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve emanet edilen bu kutsal vatan topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmek, gelecek nesillere bu bilinci aktarmaktır.

Herkes iyi bilmelidir ki, aziz şehitlerimizin kanlarıyla suladıkları ve bizlere emanet ettikleri bu kutsal vatan toprakları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türk Milleti tarafından en kutsal emanet olarak korunacaktır.Bu duygularla, bizlere bu gururu yaşatan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Saygılar sunarım.

         İsmail ŞİMŞEK

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.