AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN İSMAİL ŞİMŞEK'İN NEVRUZ BAYRAMI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN İSMAİL ŞİMŞEK'İN NEVRUZ BAYRAMI MESAJI

Düşen cemreler ve açan çiçekler ile gelişini önceden haber aldığımız bahar mevsiminin ilk gününde, 21 Mart'ta kutladığımız Nevruz, kardeşliğin, dayanışmanın, doğa sevgisi ve yaşama sevincinin, hayata ve birbirimize yeni bir umutla sarılmanın sembolüdür.

Yüzyıllardır olduğu gibi günümüz dünyasında da yeni umutların, huzurun, barışın, kardeşliğin ve dayanışmanın bayramıdır.

Binlerce yıldır Asya'nın steplerinden Balkanlara, Ortadoğu'dan Anadolu'ya kadar bir büyük coğrafyada yaşayanların; baharı, tabiatı, bereketi, temennileri, duaları birlikte büyütüp paylaşmalarının ve zenginleştirmelerinin adıdır Nevruz.

Nevruz, aynı zamanda Göktürklerin Ergenekon'dan çıkmalarını da ifade eder. Bu bağlamda bu güzel bayram, hem özgürlüğü hem de baharın gelişini müjdelemesiyle Türk Milletinin tarihinde ayrı bir yer tutar. Türk milletinin hem ata hem de ana yurdunda baharın ilk günü olarak ayrıcalıklı bir yeri bulunan Nevruz Bayramı; her zaman kardeşliğin, neşenin ve hoşgörünün kaynağı olmuştur.

"Bayramlarımız millet olarak bir arada barış içerisinde yaşama arzusunun, karşılıklı sevgi, saygı ve hoşgörünün yaşandığı müstesna günlerimizdendir. Nevruz bayramı, kış mevsiminin  sona erip, baharın başlangıcını müjdeleyen ve aynı zamanda bolluğun ve bereketin sembolü olarak,  toplumumuzda gelenek halini alan önemli günlerimizdendir.

Şanlı ecdadımızın bizlere bıraktığı bu kutlu mirası, medeniyetler beşiği Anadolu'muzda birlik ve beraberlik içinde kutlayacağımız nice güzel bayramlara vesile olması dileğiyle...

Nevruz Bayramı'nı kutluyorum.

Saygılarımla....

 

                                                                                                       İsmail ŞİMŞEK

                                                                                              İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.