AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN İSMAİL ŞİMŞEK'İN DÜNYA DOWN SENDROMLULAR FARKINDALIK GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN İSMAİL ŞİMŞEK'İN DÜNYA DOWN SENDROMLULAR FARKINDALIK GÜNÜ MESAJI

Down sendromlu bireylerde 21'inci kromozom çiftinde fazladan bir kromozom olması sebebiyle normal gelişim gösteren bireylerden bir fazla yani 47 kromozom bulunmaktadır. Down sendromunun bir hastalık olmadığını, farklılık olduğunu ve farklı olmanın normal olduğunu herkese duyurmak ve bu duyarlılığı arttırmak çok önemlidir. Bu anlamda herkesin üzerine düşen çabayı göstermesi gerekmektedir.

Down sendromlu bireyler enerjileri, yaşam sevgileri ve eğlenceli taraflarıyla çevresindeki insanlara örnek kimselerdir. Uygun eğitim programları ile donatıldıklarında dowm sendromlu çocuklarımız da pek çok başarıya imza atmakta ve toplum hayatı içinde anlamda hayatlar kurabilmek tedirler. Onların kendilerine özgü ilgi ve yeteneklerinin olduğunu ve istenildiğinde bu yeteneklerini geliştirebilecekleri bilinmelidir. Tüm down sendromlu vatandaşlarımızın hayata sımsıkı sarılması, hiçbir önyargı ve ayrımcılığa tabi tutulmadan yaşam sürmesi toplum olarak hepimizin sorumluluğudur. Dünya farklılıklarla güzel..Tıpkı sizin gibiyiz +1 farkla.. Kalplerindeki sevgi ve hayata bağlılıklarıyla dünyamızı güzelleştiren Down Sendromlu bireylerimizin 21MartDownSendromuFarkındalıkGünü' nü kutluyorum.

Bu özel günün bir güne özgü değil, her gün hatırlanması gereken bir gün olmasını temenni eder, Down sendromlu bireylere ve değerli ailelerine sağlıklı, huzurlu, mutlu bir hayat diliyorum."

Saygılarımla...

 

                                                                           İsmail ŞİMŞEK

                                                                        İlçe Milli Eğitim Müdürü  

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.