AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN İSMAİL ŞİMŞEK'İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN İSMAİL ŞİMŞEK'İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Bugün, tarih boyunca esaret zinciri vurulamamış Milletimizin yeniden doğuşunun simgesi olan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 102. yıl dönümünü kutlamanın onur ve mutluluğunun yaşamaktayız.

23 Nisan 1920  'Egemenlik ulusundur" diyerek yola çıkan aziz milletinin kendi geleceğini belirlediği, dünya liderlerine örnek olan Mustafa Kemal Atatürk'ün ülke bekasını çocuklara bıraktığı ve bayram olarak hediye ettiği gündür.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılış zamanlarında, vatanımız, işgalci devletlerin ordularıyla dolu olduğu ve aziz milletimizin bağımsızlık mücadelesi verdiği zamanlara denk gelmektedir. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılış ile vatanın asil evlatları, büyük bir bağımsızlık aşkıyla vatanımızı düşman işgalinden kurtarmıştır.

 Aydınlık Geleceğimizin, Aydınlık Yüzleri; Sevgili Çocuklar; Bu bayramın sizlere hediye edilmesi, aynı zamanda size görev ve sorumluluklar da yüklemiştir. Aziz ecdadımızın emanetlerini sahiplenmek, korumak ve yüceltmek en önemli göreviniz olmalıdır.

Bu anlamlı günde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum.

Bizlere bu gururu yaşatan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Saygılar sunarım.

 

                                               İsmail ŞİMŞEK

                                          İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.