AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN İSMAİL ŞİMŞEK'İN ANNELER GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN İSMAİL ŞİMŞEK'İN ANNELER GÜNÜ MESAJI

Karşılıksız sevginin, sonsuz özverinin simgesi olan anne, değeri hiçbir zenginlikle ölçülemeyen, sözcüklerle anlatılamayan ve yeri hiçbir zaman doldurulamayan en yüce varlıktır.

Ne kadar haklıdır milletimizin binlerce yıllık hafızası, "Ana gibi yâr olmaz." derken. Ki, Allah'ın cenneti ayakları altına serdiği en yüce varlıktır "Anne". Lügatler onu ifade etmeye çalışan yüzlerce sözcükle doludur. Sadece "Ana yüreği" ifadesi bile merhamet gibi, sevgi gibi en ulvi duyguların en güzel barınağının anne kalbi olduğunu gösterir.

Siz var olun! Başımızda taç olarak, ülkemize hayırlar getiren evlatlar büyüterek, öfkenizi bile şefkatlere saran o merhametli hallerinizle hep var olun. Öğreten, yüreklendiren ama en çok da her şeyden ve herkesten çok seven hallerinizle var olun. Siz var olun, zira dünya başka türlü çiçeklenmeyecektir. Siz sağ olun ki yolumuz ancak varlığınızla aydınlığa kavuşacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta şehit ve gazi anneleri olmak üzere tüm annelerimizin ellerinden öpüyor, günlerini kutluyorum.

 

                                                                 İsmail ŞİMŞEK

                                                           İlçe Milli Eğitim Müdürü

08-05-2022

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.