AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ İSMAİL ŞİMŞEK'İN 2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ İSMAİL ŞİMŞEK'İN 2022-2023 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AÇILIŞ MESAJI

Yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamanın coşkusu ve heyecanı içerisindeyiz. 2022-2023 eğitim-öğretim yılının ülkemize, İlçemize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Bir toplumun gelişmişlik düzeyi, onun eğitim düzeyini de gösterir. Günümüzün güçlü ekonomik ve sosyal yaşantısına sahip ülkeleri, bu gelişimlerini büyük ölçüde, eğitime verdikleri önem ve eğitim kurumlarını günün koşullarına uygun olarak düzenlemeleri sonucunda kazanmışlardır. Artık tüm dünyada gerçek gücün, fiziksel güçte değil de eğitilmiş insan beyninde olduğu kabul edilmektedir.

Eğitim, ekonomik ve sosyal kalkınmanın temelidir. Ülkemizin, Cumhuriyetimizin geleceğini emanet edeceğimiz, çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimi, her türlü zihinsel, bedensel ruhsal donanım ve gelişimi bizim için hayati önem taşıyor. Eğitimde alınan mesafe, gelişmenin ve ilerlemenin uluslararası rekabetin en önemli göstergesidir. Türkiye'yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarabilmek ancak kaliteli bir eğitimle mümkün olacaktır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün istediği çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmanın yolu eğitimden geçmektedir. Eğitilmemiş bir ulusun, medeni dünyada yeri yoktur. Sağlam ve köklü bir eğitim almış fertlerin oluşturduğu toplum istikbale güvenli adımlarla yürümektedir.

Çocuklarımızın en güzel şekilde yetiştirilmesi, milli, manevi ve ahlaki değerlere sahip, milletine ve memleketine faydalı bireyler olması hepimizin ortak hedefidir. Çünkü iyi yetişmiş, ülkesini ve dünyayı tanıyan donanımlı nesiller, hem kendilerinin geleceği hem de ülkemizin ve dünyamızın geleceği açısından son derece önemlidir. Bunun için; idare, öğretmen, veli ve öğrenci koordinasyonunu en güzel şekilde tesis ederek çocuklarımızın başarılı bir şekilde eğitimini gerçekleştirmek için hep beraber gayret edeceğiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Başöğretmenimiz Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, eğitim ordumuzun aziz şehitlerini rahmetle anıyor,2022-2023 eğitim-öğretim yılında okul idarecilerimize, öğretmen, öğrenci ve velilerimize huzurlu, sağlıklı ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı diliyorum.

İsmail ŞİMŞEK

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.