AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN İSMAİL ŞİMŞEK'İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN İSMAİL ŞİMŞEK'İN 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Şanlı bir tarihe ve yüksek bir medeniyet birikimine sahip olan Yüce Milletimizin, özgürlük ve bağımsızlığının simgesi olan Cumhuriyetimizin 99'uncu yıldönümünü kutlamanın gururunu, coşkusunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk'ün, büyük kurtuluş mücadelesi meşalesini, Milletinin iman dolu göğsünde alevlendirip, Cumhuriyet iradesiyle taçlandırdığı ve Milletimize hak ettiği yönetim biçimini hediye ettiği gündür bugün.

Geçen yüzyılın başında Osmanlı İmparatorluğu'nun topraklarını paylaşmak amacıyla Anadolu'ya akın eden işgalci devletlerin karşısında büyük bir kararlılıkla durarak canını siper eden aziz milletimiz, gösterdiği cesaretle tarihe unutulmayacak bir destan daha hediye etmiş; kadını erkeği, yaşlısı genciyle milletimizin her bir ferdi bu destanın unutulmaz kahramanları olmuştur. İstiklal Harbi'mizin neticesinde elde ettikleri başarılarla işgalci devletlere büyük bir hezimet yaşatan milletimiz, muhteşem zaferi Cumhuriyetle taçlandırmış; 29 Ekim 1923'te Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde çağdaş ve güçlü bir ülke oluşturma yolunda en önemli adım atılmıştır.

Karakteri bağımsızlık olan böylesine kahraman ve necip bir milletin mensubu olmaktan onur duyuyor; birlik ve beraberlik içinde geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de vatanımızı her türlü tehlikeden korumaktan geri durmayacağımızın altını bir kez daha çizmek istiyorum.

 Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyor tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramını en içten duygularla kutluyorum.

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.