AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü'nü ve aynı zamanda kadınlarımıza 5 Aralık 1934 yılında "Seçme ve Seçilme Hakkı'nın verilişinin 88. Yıldönümünü hep birlikte kutluyoruz.

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü'nü ve aynı zamanda kadınlarımıza 5 Aralık 1934 yılında

Ülkemizdeki tarihi seyrine baktığımızda; Ulusal kurtuluş mücadelemizde cephede yerini alarak cephane taşıyan, savaşta düşmana kurşun atan cefakâr kadınlarımız, Cumhuriyetin kurulmasıyla öncelikle seçme ve seçilme hakkını elde etmiş ve birçok Avrupa ülkesinden önce siyasal, sosyal, hukuk ve ekonomik alanda eşit hak ve koşullara sahip olmuştur. Türk kadını, tarihimizin en eski dönemlerinden bulunduğumuz çağa kadar toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer almış, her dönemde ihtiyaç hissettiğimiz fedakârlıkların en yücesini yapmıştır. Kadınlarımızın eğitimli, bilgili ve bilinçli olması sağlıklı bir toplumun ön şartıdır. Zira kadınlar, özelde ailenin, genelde ise toplumun temelini oluşturmaktadırlar. Yaşantımız boyunca her anımızda varlıklarıyla onurlandığımız kadınlarımızın Kadın Hakları Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, sevginin, şefkatin ve özverinin simgesi olan kadınlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.