AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Öncesinde Haftada 5 Gün "Ücretsiz Yemek" Uygulaması 6 Şubat 2023 Pazartesi Günü Başlıyor

Okul Öncesinde Haftada 5 Gün

Milli Eğitim Bakanlığımız, eğitime erişimi artırmak için sosyal politikalarla öğrencileri desteklemeye devam eden hâlihazırda eğitim öğretim yılının başında 1,5 milyon olan ücretsiz yemekten faydalanan öğrenci sayısını, önce 1,8 milyona çıkardı ve şimdi de bu sayıyı eğitim öğretim yılının ikinci yarısından itibaren 5 milyona çıkarmak için Aralık 2021'de toplanan 20. Millî Eğitim Şûrası'nda "okullarda ücretsiz öğle yemeği veya beslenme desteği sağlanması" yönündeki tavsiye kararına ilişkin çalışmalarını tamamlamıştır.

Bakanlığımız tarafından 81 ilimize gönderilen ücretsiz yemek uygulamasının usul ve esaslarının yer aldığı "Yemek/Beslenme Hazırlama ve Dağıtımı Kılavuzu" doğrultusunda hazırlıklarını yapan okullarımız, 6 Şubat 2023 Pazartesi günü Türkiye genelinde 1 milyon 450 bin öğrenci ile birlikte tüm okul öncesi eğitim kurumlarındaki çocuklarımıza haftanın beş günü, günlük bir öğün beslenme verilmesi uygulaması başlayacak. Bünyesinde anasınıfı bulunan birleştirilmiş sınıflı ilkokullara devam eden öğrencilerimiz de günlük beslenme hizmetinden yararlandırılacaktır. Diğer okullarda ise hazırlıklar tamamlanarak en erken zamanda beslenme verilmesine başlanacaktır.

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.