AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Türkiye Yüzyılında Su Verimliliği Seferberliği" kapsamında okullarımızın çalışmaları hızla devam ediyor.Ülkemizin ve dünyanın en büyük sorunlarından biri olan su ihtiyacına dikkat çekmek ve öğrencilerimize küçük yaşta bu bilinci kazandırmak amacıyla İlçemiz Latife Hanım Anaokulunda yağmur suyu hasadı için yağmur suyu toplama sistemi kuruldu.

Bu doğrultuda oluşturulan su kanallarında toplanan yağmur suları, okul bahçelerinde çiçek ve tarımsal sulama için kullanılacak. 

Yapılan bu uygulamanın hem devletimiz hem de okullarımızın bütçelerine sağlayacağı katkı yadsınamaz olup su verimliliği bilincine dikkat çekilmesi açısından bu tür faaliyetler büyük ehemmiyet arz etmektedir.

Örnek çalışmalarından ötürü Latife Hanım Anaokulu idareci, öğretmen, öğrencilerimiz ve hatta katkılarından dolayı velilerimizi tebrik ediyor, bu tarz projelerin eğitim camiamızda devam eden çalışmalara da ilham verici olmasını temenni ediyoruz.

 

24-08-202324-08-2023

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.