AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KAYMAKAMIMIZ MEHMET OKUR’UN 2016-2017 ÖĞRETİM YILI MESAJI

KAYMAKAMIMIZ MEHMET OKUR’UN 2016-2017 ÖĞRETİM YILI MESAJI

Uzun bir yaz tatilinin ardından yeni bir eğitim-öğretim dönemine başladığımız bu anlamlı haftada, ülkemizin geleceği olan çocuklarımız, okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın mutluluk ve heyecanı içerisinde iken; değerli öğretmenlerimiz de geleceğimizi emanet edeceğimiz, yüreği vatan ve millet sevgisi ile dolu çocuklarımızı yetiştirmenin onurunu yaşıyorlar

Devletimizin gelişme, aydınlanma ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıracak en önemli araç eğitim, en önemli kurum da okuldur.Okul insan hayatında aileden sonra en önemli kurum olarak; çocuklarımızı hayata hazırlayan ve eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan bir eğitim yuvasıdır.
Ülkemizin aydınlık ve mutlu geleceğinin güvencesi olan sevgili öğrencilerimiz de hepimizin, en değerli varlıkları.Bu değerli varlıklarımızın sorumluluklarının bilincinde, bilgi üreten ve değerlendiren, bilimsel, teknolojik ve kültürel gelişmelere açık kişiler olarak yetişmesi büyük bir önem taşımaktadır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk´ün ilkelerinin ışığında, milli ve manevi değerlerimize bağlı, aynı zamanda çağdaş becerilere sahip, evrensel değerlere saygılı, dünya gerçeklerini yorumlayabilecek bilgi, birikim ve özgüvenle yoğrulmuş nesiller yetiştirmek ülkemizin geleceği için yapılmış en büyük yatırımdır.
Çağdaş toplumlar arasında yerimizi almak için yüksek kaliteli eğitim-öğretim hizmetleri vermek bir devlet açısından hayati öneme haizdir ve bizler bunun gayreti içindeyiz. Bugün, devlet olarak geriye baktığımızda da çok büyük mesafeler almış olmanın haklı gurunu hep birlikte yaşıyoruz.

Değerli Öğretmenlerimiz, yarınlarımızın teminatı sevgili yavrularımız, eğitimin baş mimarları ve temel taşı olan sizlerin ellerinde şekillenecektir. Bilgi çağına damgasını vuracak beyinlere sizler yön vereceksiniz. Çocuklarımızı, gençlerimizi bilgiyi aktarmaktan ziyade bilgiye ulaşmanın ve onu paylaşmanın yollarını göstereceğinizden, çağın gereklerine vakıf, en büyük kazancımız olan Cumhuriyetimizi daima ileriye taşıyacak güçte ve nitelikte öz güveni tam, hedefini bilen şahsiyetler olarak yetiştireceğinizden eminim. Bu zor, meşakkatli fakat kutsal görevinizde sizlere başarılar diliyorum.

Sevgili öğrenciler; Biliyoruz ki bu günler sizin mutlu olduğunuz ve yeni şeyler öğrenmenin heyecanını yaşadığınız günlerdir. Şu anda okullarınıza, öğretmenlerinize, arkadaşlarınıza yeniden kavuşmanın, okula yeni başlamanın heyecanını yaşıyorsunuz. Önünüzdeki öğretim yılında bilim ve teknolojinin eğitime kazandırdığı yeni bilgileri, dağarcıklarınıza doldurmaya çalışacak ve bu suretle iyi bir eğitim almış olacaksınız. Gelişen dünyanın gereklerini uhdesinde barındıran eğitim yuvalarınızda ülkemizin ve milletimizin ufuklarını aydınlatan birer güneş olarak doğacak ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini bugün bulunduğu konumdan çok daha ileri seviyelere taşımak için çaba sarf edeceksiniz. Bu zor süreçte insanın en değerli varlık, sevginin en hünerli güç, bilginin en yenilmez kuvvet olduğunu aklınızdan bir an olsun çıkarmayacaksınız Bizim tüm çalışmalarımız ve çabamız sizlere daha iyi imkânlar sunarak eğitiminizi tamamlatmak ve bu suretle iyi bir gelecek hazırlamak içindir. Sizlerden tek istediğimiz ailelerinizin, öğretmenlerinizin ve devletimizin beklentilerini boşa çıkarmayacak şekilde çalışarak, başarılı olmanız ve geleceğimizin güvencesi, yararlı birer fert olarak toplumdaki yerinizi almanızdır. Bu konuda sizlere çok güveniyor ve sizi çok seviyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim ve öğretim yılında tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diliyor, ilköğretim haftasını kutluyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bulunan, fedakârca görevini ifa ederken şehitlik makamıyla şereflenen, gazilik unvanıyla onurlanan eğitim camiamızın aziz neferlerini saygı ve şükranla yâd ediyor 2016-2017 öğretim yılının ilçemize, ilimize, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Mehmet OKUR
Nazilli Kaymakamı

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.