AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ŞAKİR CİHAN KOÇYİĞİT’İN İLKÖĞRETİM HAFTASI VE 2016- 2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ŞAKİR CİHAN KOÇYİĞİT’İN İLKÖĞRETİM HAFTASI VE 2016- 2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

 

Geleceğimizin şekillenmesinde önemli yeri olan bu anlamlı haftada, öğrencilerimiz okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine kavuşmanın heyecanı ve sevincini yaşarken, yeni nesli şekillendiren değerli öğretmenlerimiz de geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızı yetiştirmenin gururunu yaşamaktadır. Eğitim, hayat boyu devam eden bir süreçtir.  Kişinin gelişim ve olgunlaşma durumuna göre öğrenme etkinlikleri ve ihtiyaçları değişse de, şunu çok iyi biliyoruz ki kişinin aile durumu, çevresel etkileşimi ve okul durumu öğrencilerimizin başarı düzeyini etkileyen en önemli sebeplerdir. Gelişen ve değişen dünya şartlarına ayak uydurabilmemiz için gerek toplum olarak, gerekse kişi olarak kendimizi geliştirmeli, büyük düşünmeli ve yaşamak istediğimiz ortamın şartlarının oluşmasında etkin olmalı, bunun için de gerekli bilgi ve donanıma sahip duruma gelmeliyiz.

             Sevgili öğrenciler;

 Hayallerinizin sizi kucaklayacağı zamanlara ulaşmak için başlayan eğitim yolculuğunuzda her zaman yanınızda olduğunuzu bilmenizi istiyoruz. Yarınların kandili sizsiniz. Yarınların güneşi sizsiniz. Ailelerinizin gururu, Türkiye’nin umudu sizsiniz. Sizler her şeyin en güzelini hak ediyorsunuz. Hayallerinizin peşinden koşarken elinizden tutmak istiyoruz. Kalabalıklar içinde kaybolmanıza izin vermemek için sizlerle bütünleşmek istiyoruz. Mekânı sizler için yaşanılır kılmak, zamanın; ellerinizden kayıp gitmesine izin vermeden, onu en güzel şekilde değerlendirmenize yardımcı olmak istiyoruz.

            Değerli Veliler;

 Bize emanet ettiğiniz çocuklarınızın sizler için çok değerli olduğunu ve onlar için çok büyük fedakârlık yaptığınızı biliyoruz. Evlatlarınıza, asil bir milletin ferdi olarak gurur duymayı, aziz vatanımızı yüceltmeyi, büyük düşünmeyi öğretmek için çalıştığımızı biliniz.

           Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım;

     Mesleğinizin asıl amacı, nesillere çağın gerektirdiği bilgi donanımını kazandırıp onları içinde bulundukları çağı anlayıp yorumlayabilecek bilgi düzeyine ulaştırmaktır. Öğrencilerimizin ilgi ve kabiliyetlerini geliştirerek onlara gerekli bilgi, beceri, davranış ve birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak suretiyle onları hayata hazırlamak ve kendilerini mutlu kılacak, toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamak en büyük hedefiniz olmalıdır. Bütün bunların yanında millet bilincini yaşatabilmek için de gençlerimize milli kültür ve değerlerimizi aktarmak başlıca görevlerinizdendir.

             Bu duygu ve düşüncelerle İlköğretim Haftası ve 2016–2017 Eğitim-Öğretim yılının ülkemiz ve Nazilli’miz için hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyor; tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize başarı dolu bir eğitim-öğretim yılı diliyorum.

 

 

 

Şakir Cihan KOÇYİĞİT

İlçe Millî Eğitim Müdürü

 

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.