AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şakir Cihan KOÇYİĞİT “Aile Ziyareti Projesi” ‘ nin Startını Verdi…

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şakir Cihan KOÇYİĞİT  “Aile Ziyareti Projesi” ‘ nin Startını Verdi…

     İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen “Aile Ziyareti Projesi” nin ilk ziyareti İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şakir Cihan KOÇYİĞİT ve Proje Ekibi ile birlikte Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Öğrencisi Abdülkadir AKKUZU’ nun evine gerçekleştirildi.

   Temel amacı okul- aile işbirliğini güçlendirmek, veli işbirliği ile eğitim kalitesini arttırmak ve aynı zamanda öğrencileri evinde ziyaret ederek kendilerinin ve ailelerinin motivasyonunu arttırarak kendilerini değerli hissettirmek olan “Aile Ziyareti” Projesi ile birçok etkenin yanı sıra öğrencilerimizi etkileyen olumsuz faktörleri yerinde tespit ederek gerekli önleyici çalışmalar yapmak ve ailelerin okula yönelik olumlu tutum geliştirmelerini sağlamak hedeflenmektedir. Projemiz kapsamında 27 bin 561 öğrencimiz okul idarecileri ve rehber öğretmenleri tarafından evlerinde ziyaret edilecektir.

   Ziyaret sırasında İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şakir Cihan KOÇYİĞİT; eğitimin üç sacayağı olarak nitelendirilen okul, aile ve çevre unsurlarının önemine değinerek, öğrencilerimizin evlerindeki ortamlarını, anne babasını ve yaşam koşullarını da görüp çocuklarımızı biraz da ona göre değerlendirmek istiyoruz. Ben bu projenin eğitime çok ciddi katkıları olacağını düşünüyorum” dedi.

   Ekibimizi evinde kabul eden velimiz Rüştü AKKUZU’ ya teşekkür eder, öğrencimiz Abdulkadir AKKUZU’ ya başarılar dileriz.24-10-2017

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.