AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şakir Cihan KOÇYİĞİT’ in “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şakir Cihan KOÇYİĞİT’ in “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” Mesajı

 

Şanlı tarihimize damga vurmuş en önemli dönüm noktalarından biri olan Cumhuriyetimizin ilanının 94. yıldönümünü milletçe büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz. 

Kurtuluş Savaşı’nda vatanını işgal etmek isteyen güçlere karşı onurlu bir var oluş mücadelesi veren milletimiz, dünyanın dengelerini değiştirerek tarihin yazdığı ender bir başarıyla kazandığı zaferi, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” şiarıyla Cumhuriyetle taçlandırmıştır.

Milletimiz içinde bulunduğu ahval ve şerâit ne olursa olsun bağımsızlığından ödün vermeyeceğini, ülkesinin bekasını koruyacağını tüm dünyaya göstermiştir. Cumhuriyet,  bir milletin kaderini tayin ederken, yalnızca kendi iradesini ve karakterini ortaya koyabileceği idare şeklidir. Binlerce yıllık Türk devlet geleneğine en uygun yönetim biçimi olan Cumhuriyet, 29 Ekim 1923 tarihinde, sarsılmaz bir vatan aşkıyla beslenen bağımsızlık düşüncesinin, milli egemenlikle vücut bulmuş halidir. 

Cumhuriyetini içtenlikle sahiplenen ortak bir geçmişi ve ortak bir geleceği paylaşan halkımız; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller sayesinde çağdaşlaşma yolunda çok önemli yollar kat etmiş ve Türkiye günümüz dünyasında saygın ülkeler arasında yerini almıştır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, kurulduğu günden beri sadece vatandaşlarının değil, aynı zamanda dünyadaki tüm mazlum milletlerin ilham ve güven kaynağı olmuştur.

Milli Eğitimin yılmaz neferleri olarak Cumhuriyetin yeni nesillerini; vatanına bağlı,  aklın ve bilimin üstünlüğünü benimseyen, bilimin, sanatın, sporun her alanında gecesini gündüzüne katarak azimle çalışan, hoşgörü ve kardeşliğin ışığında özgür düşünebilen, insan haklarına saygılı, halkının milli ve manevi değerlerini şahsi emellerinin üstünde tutan, kararlarını sorumluluk bilinciyle verebilen yetkin bireyler olarak yetiştirmek asli görevimizdir.

Bu vesile ile Cumhuriyetin ilan edilişinin 94. yılını idrak ediyor olmaktan büyük bir mutluluk duyuyor, bütün vatandaşlarımızın bayramını en içten duygularımla kutluyorum.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Cumhuriyetimizin ilelebet payidar olmasını diliyorum.

 

                                                                                                                                                Şakir Cihan KOÇYİĞİT
                                                                                                                                                İlçe Millî Eğitim Müdürü

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.