AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulumuzda STEM Projesi kapsamında ”Dünya Engelliler Günü” etkinliği düzenlendi

Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip  Lisesi Proje Okulumuzda STEM Projesi kapsamında ”Dünya Engelliler Günü” etkinliği düzenlendi

Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip  Lisesi Proje Okulumuzda STEM Projesi kapsamında ”Dünya Engelliler Günü” etkinliği düzenlendi. 

Beş Eylül Ortaokulu, Zübeyde Hanım Anaokulu, İsabeyli Ortaokulu ve Nazilli Özel Eğitim Mesleki Uygulama Merkezi’nin aktif olarak rol aldığı projede öğrencilerimiz engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak için yaptıkları projeleri sergiledi.

Etkinliğe katılan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Ahmet Hünük, "Okullarda öğrencilerimizin öğrendiği bilgileri uygulamaya dökmeleri, üretime dönüştürmeleri yani araştıran, soran ve üreten bir nesil, bir eğitim modeli ortaya koymak için çıkarılmak istenen bir proje. Çocukların öğrendikleri sadece teorik olarak aklında kalması değil, bunu özellikle matematiği, Fen Bilgisini ve bunu mühendislik fakültesine dönüştürerek sonuçta bir ürün ortaya çıkmasını istiyoruz. Bilgilerin sadece akılda kalması, bunun uygulamaya dökülmemesinin bir anlamı yok. Yani eğitimi bir anlamda sınırlandırmış oluyoruz. Önemli olan eğitimi, hayata, topluma iletkenliğe dönüştürebilmek. STEM Projesinin amacı bu. Tabii burada engellilerinde bunun işim içine katılması son derece güzel. Demek ki hayatta hiçbir engel yok. Yani engelli bir birey bu proje içinde yar alabilir. Onlarda bir eyler yapabilir, üretebilir, ortaya koyabilir. Önemli, olan bizim onların önlerini açmamız. Onlara fırsatlar imkanlar vermemiz. Bu manada öğrencilerimiz kutluyorum. Gerçekten güzel örnek projeler ortaya çıkmış. ’Engel sizsiniz’ diye bitirmişler. Biz engelli çocuklarımızın önünü açtığımız sürece güzel şeyler ortaya koyacaklar. Artık günümüzde eğitim sistemi çok değişti. Artık öğrenciler bilgiye çok çabuk ulaşabiliyor. Teknolojik bir çağda yaşıyoruz. Her türlü teknik imkan ellerinin altında. Biz eğitimciler olarak bize düşen görev çocuklarımızı güzel yönlendirmek. Doğru bilgiye ulaşmayı göstermek. Biz bunu yaptığımız sürece eğitimde başarının artacağına inanıyorum. STEM Aydın’dan sonra en büyük ilçelerimiz Nazilli ve Söke’de de yaygınlaşıyor" dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şakir Cihan Koçyiğit, “STEM uygulamalarının çocuklarımızı A, B, C, D şıklarının mahkumiyetinden kurtaracağına inanıyorum. Bu öğrenme metodu sayesinde çocuklarımız yaparak, yaşayarak, uygulayarak öğrenecekler” diyerek projeye katkı sağlayan herkese teşekkür ettiğini söyledi.

“Engellilerin Dünü Bugünü” isimli engelsiz bireylerin sayısının ne kadar fazla olduğu, engelli bireylerin engelsiz bireylerden beklentileri ve engellilerin engelleri aşınca her şeyi başarabileceğini anlatan sunum katılımcılar tarafından dikkatle izlendi.

“Her büyük yangın bir küçük kıvılcımdan çıkar ve hiçbir engel Allah’a kul olmaya engel değildir” sözleriyle sona eren sunumun ardından öğrencilerimizin engelli bireyler için STEM Projesi kapsamında ürettiği projeler öğrencilerimiz tarafından katılımcılara anlatıldı.

07-12-201707-12-201707-12-201707-12-201707-12-201707-12-201707-12-201707-12-201707-12-201707-12-2017

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.