AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulumuzun Dünya Engelliler Günü Kutlama Programı

Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulumuzun Dünya Engelliler Günü Kutlama Programı

07 Aralık 2017 Perşembe günü Nazilli Belediyesi Tiyatro ve Konferans Salonunda düzenlenen Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulumuzun Dünya Engelliler Günü Kutlama Programı gerçekleştirildi.

Açılış konuşmasını yapan Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu Müdürü Hakan BAY Toplumumuzda engellilerle ilgili çok fazla ön yargılar ve olumsuz tutumlar gözlemlenmektedir. Bu önyargıların ve olumsuz tutumların çoğu engelli bireyleri tanımamaktan ve onlarla aynı ortamı paylaşmamaktan kaynaklanmaktadır. Oysa ki bizler, yani normal insanlar onları anlamaya çalışsak ve onlarla biraz zaman geçirsek bu önyargıların ve olumsuz tutumların bir çoğunun yersiz ve anlamsız olduğu görülecektir. Bizler Nazilli Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu olarak bu önyargıların ve olumsuz tutumların ortadan kalkması için öğrencilerimizi sosyal ortamlarda normal akranlarıyla bir araya getirmekteyiz. Bunun sonucu olarak ta öğrencilerimizin sosyal aktiviteleri atmakta ve kendine olan özgüven duygusu da gelişmektedir,  dedi.

Programa katılan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Şakir Cihan KOÇYİĞİT  bu programın hazırlanmasında emeği geçen idareci, öğretmen, öğrencilerimize ve okul çalışanlarına teşekkür etmişlerdir.

07-12-201707-12-201707-12-201707-12-2017

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.