AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU´ nun Karne Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU´ nun Karne Mesajı

Değerli Meslektaşlarım, Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Veliler;

2017-2018 Eğitim Öğretim yılının ilk yarısını hep birlikte tamamlıyoruz. Milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, çevresine ve yaşadığı topluma duyarlı, vatan ve millet sevgisiyle dolu bireyler olarak yetişmeleri için hep birlikte omuz omuza yürüdüğümüz öğrencilerimizin karne heyecanını bizler de en az onlar kadar yaşıyoruz.

 Sevgili Öğrencilerim;

 Bugün sizlerin ne kadar heyecanlı olduğunu biliyor ve bu heyecanınızı sizlerle paylaşıyorum. Emeklerinizin karşılığı olan karnelerinizi alacaksınız ve okulların açıldığı ilk günden bu yana gösterdiğiniz gayret ve çalışmalarınızdan ötürü sizleri içtenlikle kutluyorum. Karnenizdeki sonuç ne olursa olsun sizler bizim için önemlisiniz ve değerlisiniz. Sizlerin hedeflerine hazırlanırken öğretmenlerinizin, ailelerinizin ve bizlerin daima sizlerin arkasında bir rehber ve yol gösterici olarak duracağımıza inanmanızı, Hz. Mevlana’nın “Asla geçmişte yaşama, daima geçmişten ders al..” düsturu ile eksikliklerinizi telafi ederek hedeflerinize ulaşacağınıza ve çok başarılı olacağınıza inanıyorum.

 Kıymetli Veliler;

 Bugün çocuklarınızın karne heyecanını sizlerin de en az onlar kadar yaşadığını ben de bir baba olarak hissedebiliyorum. Sizlerin, çocuklarınızın iyi bir eğitim alıp; toplumun saygın, başarılı ve yararlı bir ferdi olması için büyük çabalar harcayarak ve her türlü özveride bulunarak tüm imkânlarınızı seferber ettiğinizin bilincindeyiz. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza; güçlü bir eğitimci ordusu ve her türlü imkânlarla donatılmış eğitim kurumlarımızla hizmet vererek ve bize olan emanetlerinize en üst düzeyde sahip çıkarak geleceğe hazırlamak gayesindeyiz. Öğrencilerimizin sadece akademik başarıları onları geleceğe hazırlamak için yeterli olmayıp; bu başarılarının sağlam bir karakter, iyi bir vatandaş, milli ve manevi değerlerle donatılmış olarak desteklenmesi ayrı bir önem taşımaktadır.

Öğrencilerimizin karnelerindeki başarı ve başarısızlıkları değerlendirirken; çocuklarımızı kesinlikle diğer çocuklarla kıyaslamamalı, karne notlarını cezalandırma aracı olarak kullanmamalıyız. Çocuklarımızın olası başarısızlıklarını sadece onlara yükleyip biz ebeveynler olarak sorumluluktan kaçmamalı, aldıkları karnelerde bizlerin de payının olduğunu hatırlamalıyız. Ebeveynler olarak birinci derecede rol model olduğumuz çocuklarımızın başarısız olsalar bile bizlerin ve aldıkları eğitimin desteği ile her türlü zorluğun üstesinden geleceklerine yürekten inanıyorum.

 Değerli Meslektaşlarım;

 Sizlerin bilgi ile yoğrulmuş, görev bilinciyle çalışan, model olduğunuz öğrencilere; öncelikle milli ve manevi değerlerine, vatanına, bayrağına sahip çıkmayı öğreten, iyiliği, hakkaniyeti ve güzel ahlakı kazandırarak onların vatanına, milletine ve insanlığa yararlı bireyler olabilmesi için var gücünüzle çalışan eğitim neferleri olduğunuza inanıyorum. Sorumluluk bilinci ve özveriyle gerçekleştirdiğiniz çalışmalarınız için sizleri tebrik ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum.

 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Yarı Yıl Tatilinin tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dilerim.

 

                                                                                                                                         Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU

                                                                                                                                         Aydın İl Milli Eğitim Müdürü

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.