AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Çanakkale Zaferinin 103.Yıldönümü ve Şehitler Günü İlçe Programı

18 Mart Çanakkale Zaferinin 103.Yıldönümü ve Şehitler Günü İlçe Programı

18 Mart Çanakkale Zaferinin 103.Yıldönümü ve Şehitler Günü kapsamında ilçe genelinde yapılan etkinliklerin 2. gününde Nazilli Anadolu Lisemiz tarafından hazırlanan programa Nazilli Kaymakamı Sayın İbrahim KÜÇÜK başta olmak üzere, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hıdır Dağaşan, protokolün değerli üyeleri, kurum ve kuruluşların müdür ve daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, şehit ve gazi yakınları, gaziler ve çok sayıda davetli katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Nazilli Anadolu Lisesi Müdürü Hanifi GÜNEY, Çanakkale Zaferi’nin dünyada eşi benzer görülmemiş ve Türk Savaş Tarihine altın harflerle yazılmış bir zafer olduğunu belirtti. Güney, “18 Mart, Çanakkale’nin geçilmeyeceğinin, Türk Milletinin esir edilmeyeceğinin, Türk Vatanının parçalanamayacağının tün dünyaya haykırıldığı gündür. Bu nedenle meclisimiz tarafından alınan 4768 sayılı yasa ile bu gün ‘Şehitler Günü’ olarak kabul edilmiştir. Çanakkale Zaferi, dünyada bir dönüm noktasıdır. Güç dengelerinin değiştiği, Türk Milletinin kahramanlık ve fedakarlık anlamında tüm dünyaya örnek olduğu bir destandır. O günden bu güne bayrak ve vatan sevgisini her gittiği yerde taşıyan asil Türk Milletinin, Afrin’ de olduğu gibi şehitliğin, Allaha kavuşmanın mutluluğunu yaşayanların günüdür” dedi.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü kutlamaları çerçevesinde ilçe genelinde düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilerimize ödüllerinin verilmesinin ardından devam eden program, Çanakkale Zaferi’nin anlatıldığı ve öğrencilerin görev aldığı oratoryo le son buldu.

 

20-03-201820-03-201820-03-201820-03-2018

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.