AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hıdır DAĞAŞAN’ ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı…

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hıdır DAĞAŞAN’ ın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlama Mesajı…

   Cumhuriyetin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün yarınlarımızın güvencesi çocuklarımıza hediye ettiği 23 Nisan Çocuk Bayramı, bu alanda hem dünyada bir ilki oluşturmakta hem de geleceğimizin Cumhuriyet nesillerine atamızın verdiği önemi ifade etmektedir.

    Cumhuriyetimizin geleceğini gençlere ve yarının sahipleri çocuklara emanet edecek kadar çocuklarımıza ve gençlerimize güvenini ifade eden ATATÜRK, onlara bir de bayram armağan etmiştir. Bugünde bizlere düşen görev; hem atamızın emanetlerinin sahibi olduğumuz göstermek hem de atamızın aziz hatırasını en yoğun ve güzel biçimde yâd etmek olmalıdır.

    ATATÜRK’ ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ne ve değerli emanetine sahip çıkmak demek; bu cennet vatanı dünya arenasında, günümüzde gelecekte dengeleri lehinde değiştirebilen güçlü bir konuma getirmek olmalıdır. Emanete sahip çıkmak demek eğitim-öğretim alanında, bilim ve teknik alanında, tıp alanında, spor alanında ve diğer bütün alanlarda uluslararası çapta başarılar elde ederek İstiklal Marşımız eşliğinde şanlı Bayrağımızı göndere çektirmek olmalıdır.

    23 Nisan gibi, milli bayramlarımızın önemli bir anlamı daha vardır: Bu bayramlar birlik ve beraberliğimizi geliştirdiğimiz, millet olarak tasada ve kıvançta bir olduğumuz günlerdir. Bugünde bizlere bu cennet vatanı canları ve kanları pahasına emanet eden atalarımızın emanetlerini daha iyi koruyarak ve geliştirerek, yarınlara nasıl taşıyabileceğimizi konuşmalıyız, diye düşünüyorum.

            Sevgili Öğrenciler:

     Atatürk’ün sizlere olan şu hitabını hiç unutmayın. “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, bir yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız!  Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.”

    Her kuşak kendisinden sonraki kuşaklara daha iyi bir Türkiye bırakmak durumunda ve sorumluluğundadır. Bu, Ülkemize ve yarının büyükleri çocuklarımıza olan en temel görevimizdir.

     Sevginin, kardeşliğin tohumlarının atıldığı bu güzel günden beklentimiz dünya geleceğinde hoşgörünün hâkim olması, barışın ve mutluluğun tesis edilmesidir. 

     23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk bayramını kutluyor, saygılarımı sunuyorum.

 

                                                                                            Hıdır DAĞAŞAN

                                                                                       İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.