AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hıdır DAĞAŞAN’ ın Yükseköğretim Kurumları Sınavı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hıdır DAĞAŞAN’ ın Yükseköğretim Kurumları Sınavı Mesajı

Değerli öğretmen arkadaşlarım, sevgili öğrenciler ve veliler; uzun bir çalışma ve hazırlık döneminin ardından öğrencilerimizin geleceklerine yön verebilmeleri için önemli bir yol ayrımı olan Yüksek Öğretim Kurumları sınavı yaklaştı. Sınavın yaklaşmasıyla birlikte öğretmen, öğrenci ve velilerimizi bir heyecan sardı.

Kıymetli meslektaşlarım; eğitilmiş nitelikli ve üstün nitelikli insan gücüne olan ihtiyacımız her geçen gün daha da artmaktadır. İnsan gücü ihtiyacımızın karşılandığı tek yer ise eğitim kurumlarımızdır. Bilginin yenilenme hızının günlerle hatta saatlerle ifade edildiği günümüzde insan yetiştirme görevini almış olmanız omzunuza önemli ve zor bir sorumluluk yüklemektedir. Sizlerin gayret ve özverili çalışmaları sayesinde Yüksek Öğretim Kurumları sınavından sonra öğrencilerimizi daha iyi yerlerde göreceğimize inanıyorum.

Saygıdeğer velilerimiz; her yönden sağlıklı bireylerin yetişmesi ancak sağlıklı ailelerde mümkün olabilmektedir. Eğitim-öğretim çalışmalarının etkili olmasını sağlayan en önemli unsurlardan biri de ailedir. Siz anne-babalarında bu bilinçle hareket ederek eğitim öğretim çalışmalarında öğrencilerimize destek olduğunuza inanıyorum. Sınava günler kala bu desteğinizin devam etmesi öğrencilerimizin kaygı düzeylerini kontrol etmelerine yardımcı olacağı gibi sınavdaki performanslarına da olumlu yansıyacaktır.

Değerli öğrencilerimiz; okulun kapısından ilk adımı attığınız andan itibaren mezun olana kadar eğitim öğretim hayatınızı en iyi şekilde geçirdiğinizi umut ediyorum. Yoğun geçen çalışma, hazırlık ve öğrenme dönemlerinin ardından emeklerinizin karşılığını alacağınız ve geleceğinize yön vereceğiniz bir döneme giriyorsunuz. Yapılacak olan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavında elinizden gelen gayreti göstererek başarılı olacağınıza inanıyorum. Değerli öğrencilerimiz emeklerinizin zayi olmaması ve üzücü durumlarla karşılaşmamak için sınav kılavuzunda yer alan hususlara dikkat etmeniz yararınıza olacaktır.

Yüksek Öğretim kurumları Sınavı 30 Haziran 2018 ve 1 Temmuz 2018 tarihlerinde 3 oturum şeklinde yapılacaktır. YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT) 30 Haziran2018 (Cumartesi) günü saat 10.15 yapılacak ve 135 dakika sürecektir. YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) 1 Temmuz 2018 (Pazar) günü saat 10.15 yapılacak ve 180 dakika sürecektir. YKS3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) 1 Temmuz 2018 (Pazar) günü saat 15.45 yapılacak ve 120 dakika sürecektir.

Değerli öğrencilerimiz kılavuzda yer alan önemli bir hususu sizlere tekrar anımsatmak istiyorum. 2018-YKS’ ye başvuran adayların YKS değerlendirme ve yerleştirme işlemlerinde kullanılmasını istedikleri eğitim bilgilerini, 26 Haziran- 4 Temmuz 2018 tarihleri arasında ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde (AİS) kontrol etmeleri ve bu eğitim bilgilerini seçerek 4 Temmuz 2018 tarihi saat 16.00’ya kadar onaylamaları gerekmektedir.

Eğitim bilgilerinde eksiklik veya hata olduğunu düşünen adayların, mezun oldukları/olacakları ortaöğretim kurumları ile görüşerek eğitim bilgilerini Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) e-okul sistemi üzerinden düzelttirmeleri ve bu düzeltme işlemi sonrasında26 Haziran- 4 Temmuz 2018 tarihleri arasında   https://ais.osym.gov.tr adresinden  düzelttirdikleri eğitim bilgilerini seçerek 4 Temmuz 2018 tarihi saat16.00’ya kadar onaylamaları gerekmektedir.

Bu vesile ile ilçemizde 30 Haziran 2018 Cumartesi günü TYT’ ne, 01 Temmuz 2018 Pazar günü sabah oturumu olan AYT’ ne, öğleden sonra YDT’ ne girecek olan öğrencilerimizin, velilerimizin ve öğretmenlerimizin emeklerinin karşılıklarını alabilmeleri temennisiyle yapılacak olan sınavda başarılar dilerim.

 

 

Hıdır DAĞAŞAN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.