AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hıdır DAĞAŞAN´ ın 10 Kasım Atatürk´ ü Anma Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hıdır DAĞAŞAN´ ın 10 Kasım Atatürk´ ü Anma Günü Mesajı

    Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Büyük Atatürk’ün, aramızdan ayrılışının 80. yılındayız. 10 Kasımların, Atatürk’ün 57 yıllık hayatını, mücadelesini, milletimize kazandırdıkları ve kazandırmak istediklerini doğru anlama bakımından önemi büyüktür. Bu meyanda Atamızın bize ve ülkemize kazandırdıklarının mutluluğu ile yeni bir 10 Kasım’ı yaşıyoruz. Yüce Atatürk’ün ölümünün 80. yıldönümünde her 10 Kasımda olduğu gibi bu yıl da yine sevgi ve saygı ile anıyoruz.

10 Kasımları, hüzün bulutları arasında kaybetmeden, ülkemizin müreffeh yarınlarına dair umutlarımızın ve çalışmalarımızın esin kaynağı olarak görmeliyiz. Ecdadımızın mirasını sonsuza kadar yaşatmak ancak birlik beraberlik ruhu içinde, milli, manevi değerlerimizi önceleyen, bilimin ve aklın izinde yürüyen, çalışkan, iç ve dış tehditlere karşı duyarlı nesiller yetiştirmekle mümkündür.

Atatürk; milletimizle birlikte istiklal mücadelesini zafere ulaştırmış askeri bir deha, ülke ve dünya şartları istikametinde gerçekçi bir vizyon ortaya koyarak ülke gelişimindeki hamlelerini cesaretle gerçekleştirmiş bir devlet adamıdır. Yaptıklarıyla; millet egemenliğine dayanan, itibarlı ve güçlü bir devlet; üreten ve geleceğe güvenle bakan bir toplum oluşturulmasını amaçlamıştır.

Profesör Herbert MELZIG’ in ifadesi ile “Istırap çeken dünyada barış ve esenliği yeniden kurmak ve insanlığın yalnız maddi değil, manevi gelişmesini sağlamak isteyenler Atatürk´ün iman verici ve yön göstericiliğinden örnek ve kuvvet alsınlar.”

   Bu duygularla Cumhuriyetimizin bânisi, mümtaz devlet adamı, eşsiz komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 80. yıldönümünde saygı, şükran ve rahmetle yâd ediyoruz.

 

                                                                                                                                                                                                                Hıdır DAĞAŞAN

                                                                                                                                                                                                               İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.