AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MENDERES ANADOLU LİSESİMİZDEN BÜYÜK BAŞARI

MENDERES ANADOLU LİSESİMİZDEN BÜYÜK BAŞARI

Nazilli Menderes Anadolu Lisesimizin öğrencileri bir ilke imza atarak, 01.12.2018 tarihinde İstanbul’ da yapılacak olan YGA 2018 (Genç Liderler Akademisi) Zirvesine katılmaya hak kazandı.

  Özyeğin Üniversitesi, Koç Üniversitesi ve TÜSİAD gibi birçok kurum ve kuruluşun destek verdiği “Genç Liderler Akademisi” (YGA), kar amacı gütmeyen uluslararası bir sivil toplum kuruluşu olup; genç girişimcileri, liderlik ruhu olan farklı bireyleri ortaya çıkarmak amacıyla her yıl lise ve üniversite öğrencileri arasında başvuruları kabul ederek Amerika’ da eğitime göndermektedir.  Bu şekilde gençlerimizin içinde yaşadıkları toplumun sorunlarına duyarlı ve bu sorunların çözümüne yönelik dünya çapında inovasyonlar geliştirmelerine fırsat tanınırken, sadece inovasyonları ile değil, bunları hayata geçirirken yarattıkları birlikte başarma kültürü ile de rol model olmaları sağlanmaktadır.

  Bu yıl lise düzeyinde Türkiye genelinde yapılan 50 000 başvuru arasından 400 başvuru kabul edilmiş olup, Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli Menderes Anadolu Lisesi’ nden 31 öğrencimiz birinci aşamayı geçerek 01 Aralık 2018 tarihinde İstanbul’ da yapılacak olan YGA 2018 Zirvesi’ ne katılmaya hak kazanmıştır. Okulumuzun başarısı sadece bu ölçekte kalmayıp aynı zamanda Türkiye Fen ve Anadolu Liseleri Kategorisinde kabul edilen 31 öğrencisi ile birinci sırada olması açısından da önem taşımaktadır.

01 Aralık 2018 günü yapılacak olan YGA 2018 Zirvesi’ ne; Harvard & MIT Profesörü Mehmet TONER, Facebook Türkiye Direktörü Derya MATRAŞ ve TÜSİAD Başkanı Asude GÜRAY ile birlikte katılacak olan, Menderes Anadolu Lisemizin   öğrencilerini, danışman öğretmen ve yöneticilerimizi Milli Eğitim camiası olarak tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

    İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hıdır DAĞAŞAN böyle bir başarıyı ilimize ve ilçemize kazandıran öğrencilerimizi, danışman öğretmen ve yöneticilerimizi tebrik ederek başarılarının devamını dilemiştir.

 

 

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.