AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah Okumuş´un Göreve Başlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah Okumuş´un Göreve Başlama Mesajı

Değerli Eğitimciler, Sevgili Öğrenciler, Kıymetli Veliler;

10 Aralık 2018 tarihi itibariyle Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlamış bulunmaktayım. Aydınlı bir hemşeriniz olarak bu göreve atanmanın kıvancını ve heyecanını yaşamaktayım.

Aydınımız; kültürel, tarihi ve turistik açıdan ülkemizin en güzide şehirlerinden biridir. Yüce Yaradanın nimetlerini eksik etmediği Aydınımızın, eğitim anlamında hak ettiği değere ulaşabilmesi için elimden gelen tüm gayreti göstereceğimi bildirmek isterim.

Üzerimizdeki görevin hassasiyetinin ve bize yüklediği sorumluluğun bilincindeyiz. Bu nedenle, Aydın’ın güzide öğrencilerine en kaliteli eğitim hizmetini ulaştırabilmek için işbirliği ve koordinasyon içerisinde çalışacağımıza inanıyorum. İçerisinde bulunduğumuz dönem itibariyle, ülkemizin kalkınmasının en önemli unsurlarından biri eğitimdir. Öğrencilerimizin yirmi birinci yüzyıl becerileriyle donatılması için araştırma, geliştirme, teknolojik, yapım, donatım ve benzeri tüm imkânlarımızı seferber edeceğiz. Bunu, aziz Aydın halkının üzerimize yüklediği bir görev olarak görmekteyiz.

Ülkemizin kalkınmasına destek veren en önemli kurumlardan biri olmak amacıyla stratejik yönetim, çözüm odaklı işbirliği, vizyon odaklı hizmet ve tüm bireylerin katılımını destekleyen yönetim anlayışını eğitim kurumlarımıza yaygınlaştıracağız. Eğitim ortamını bir ekosistem olarak görüp eğitimin tüm bileşenlerini aktif hale getireceğiz. Öğrencilerimizin akademik becerileri ile birlikte sosyal becerilerini destekleyerek ülkemizin geleceğine yön veren, enerjisini ve yeteneğini ülkemiz için sarf eden bireyler olmaları için gayret göstereceğiz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde hedef edindiğimiz 2023 Vizyonuna ulaşabilmek için var gücümüzle çalışacağız. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un kamuoyu ile paylaştığı 2023 Vizyon Bildirimi Belgesinde ele alınan gelişim alanlarını, Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğünün önümüzdeki 5 yıllık stratejik yönetim süreci ile bütünleştireceğiz.

Kaliteli eğitim hizmeti ile her bireye ulaşabilmek, okul ve kurum yöneticilerimizin liderlik vasıflarını en etkin şekilde kullanmalarına, öğretmenlerimizin mesleki yeterliliklerini üst düzeye taşımasına bağlıdır. Öğrenci velilerimizin eğitim faaliyetlerine daha fazla katılım sağlaması, öğrenmeyi daha cazip hale getirecek, eğitim ortamının bir yaşam ortamına dönüşmesine yardımcı olacaktır. Eğitimciler olarak ailelerin desteğinden olabildiğince faydalanmak, öğrencilerimize akademik ve sosyal becerilerin yanında milli ve manevi değerlerimizi benimsetmek öncelikli hedeflerimizdir. Çünkü bireyin yeteneği ahlaki değerlerle bütünleştiği anda kendisine ve topluma faydalı hale gelebilir.

Aydın’daki eğitim kurumlarından hizmet alan öğrencilerimiz şimdiye kadar ulusal ve uluslararası düzeyde sosyal, sportif ve bilimsel temalı birçok çalışmada başarıya imza atmış, ilimizi ve ülkemizi gururla temsil etmişlerdir. Bundan sonraki süreçte öğrencilerimizin girişimleri daha çok desteklenecek, gerek ulusal gerekse uluslararası çalışmalarında danışmanlık ve rehberlik hizmeti kalitesi artırılacaktır. Kurumlarımızın fiziki ve teknik şartları, uluslararası standartlara ulaştırılarak, öğrenci, öğretmen ve velilerimizin gereksinimleri giderilecektir. Tüm çabamız, en değerli varlığımız çocuklarımız içindir.

 İlimizde bugüne kadar görev yapan İl Milli Eğitim Müdürlerimize yaptıkları hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Onların yaptıkları hizmetlerin unutulmayacağını belirtiyor, hizmetlerin daha da artarak en kaliteli şekilde devam edeceğinin bilinmesini istiyorum. İlimizde Milli Eğitim Müdürlüğüne bugüne kadar hizmet edenlerden hayatta olanlara sağlık, huzur ve uzun ömürler, aramızdan ayrılanlara da Allah’tan rahmet diliyorum.

Görevime başlarken ekip arkadaşlarıma, okul/kurum yöneticilerimize,  öğretmenlerimize, personelimize ve velilerimize saygı ve selamlarımı sunar, eğitim camiasının temel unsuru olan sevgili öğrencilerimizin eğitim adına attığı her adımın başarıya dönüşmesini temenni ederim.

Saygılarımla…

 

                                                                                                                                      Seyfullah OKUMUŞ

                                                                                                                                      İl Milli Eğitim Müdürü

  

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.