AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hıdır DAĞAŞAN´ ın Yarıyıl Karne Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Hıdır DAĞAŞAN´ ın  Yarıyıl Karne Mesajı

Sevgili Öğrenciler;

Bir dönem boyunca yeni bilgi ve becerilerle birçok şey öğrendiniz, fazlasıyla, eksiğiyle biten bu dönemin sonundaki yarıyıl tatilinizde iyice dinlenmenizi, bedensel aktivitelere katılarak zihinsel yorgunluğunuzu atmanızı tavsiye ediyorum.

Değerli Öğretmenler;

Türlü fedakârlıklar ve üstün gayretlerle bir dönem boyunca öğrencilerimize en iyiyi, en doğruyu öğretmeye çalıştınız ve yoruldunuz. Bu yorgunluğun kutsal bir yorgunluk olduğunu yıllar sonra öğrencilerinizi güzel yerlerde görünce daha iyi anlayacaksınız. Yarıyıl tatilinde öğrencilerimizin zihin yorgunluğunu atabilmeleri için ödev vermek yerine bedensel aktivitelere katılmaları için öğrencilerimizi destekleyiniz ve teşvik ediniz.

Değerli velilerimiz,

      Sizler de dönem boyunca bizlere, çocuklarınıza destek verdiniz. Yarıyıl tatilinde sizlerin de dinlenme ve kendinizi değerlendirme fırsatınız olacak. Öğrencilerimizle ilgili olarak şunu söylemek istiyorum. Karnelerin ve notların yalnızca akademik başarıyı ifade ettiğini unutmamamız gerekiyor. Buradan hareketle öğrencilerimizin karnelerinde bazen kırık notlar olabilmektedir. Hiç bir şekilde kaygı ve tedirginliğe girmeden onların telafi edilebileceğini hem kendimiz bilelim hem de öğrencilerimize anlatalım. Ve onları kırmadan morallerini bozmadan eksiklerini gidermelerini sağlayalım. Bu noktadaki desteğiniz çok önemli. Bu vesileyle sizlere de bir kez daha teşekkür ediyorum.

       2018-2019 eğitim - öğretim yılının 1. dönemini tamamladığımız bugün bir kez daha tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize iyi tatiller diliyor, 2.dönemin hepimize sağlık, başarı ve huzur getirmesini temenni ediyor, saygılar sunuyorum.

 

                                                                                                                                                  Hıdır DAĞAŞAN

                                                                                                                                                   İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.