AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah Okumuş´un 2018 - 2019 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Sonu Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah Okumuş´un 2018 - 2019 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Sonu Mesajı

17 Eylül 2018 tarihinde başlayan 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının 1. Dönem sonuna gelmiş bulunuyoruz.

 Bugün ilimiz genelinde okul öncesinde 17.204 öğrenci, ilk ve ortaokullarımızda 114.454 öğrenci, liselerimizde 48,540 öğrenci, özel eğitim okullarımızda 699 öğrenci ile toplam 833 okulumuzda 180.198 öğrencimiz karne alacak, 14.467 öğretmenimiz ile birlikte 04 Şubat 2019 tarihine kadar yarıyıl tatiline gireceklerdir.

Bir dönem boyunca göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmalarından dolayı tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve velilerimizi kutluyorum.

Sevgili öğrenciler,

Sizleri karnenizin sadece sol tarafındaki notlarınıza göre değil aynı zamanda sağ tarafında yazılan becerilerle de değerlendiriyoruz. Çünkü biliyoruz ki, insan rakamla ölçülemeyecek kadar değerli bir varlıktır. Bunun için, bugün ve bundan sonra alacağınız tüm karneleri, güçlü ve zayıf yönlerinizi görme aracı olarak değerlendirmelisiniz. Kendinizi iyi tanıdığınız ve çalıştığınız takdirde başarılı olacağınıza dair inancınızı asla yitirmemelisiniz. Karne tatili sürecini iyi bir dinlenmenin yanı sıra kendinizi yeniden değerlendirmek için de kullanmalısınız. Sizlere dinlenerek, eğlenerek, bol bol kitap okuyarak, mutlulukla geçireceğiniz güzel bir tatil dilerim.

Değerli Öğretmenler,

         Sizler bizim için çocuklarımızı emanet ettiğimiz, gelecek nesillerin mimarı, fedakâr eğitim neferlerisiniz.  Yoğun çalışma temposu içinde başarılı bir eğitim öğretim dönemi geçirdiniz. Öğrencilerimizin olumlu yönlerini destekleyerek, kişisel, sosyal, akademik alanda gelişmelerine sağladığınız katkıların önemi çok büyüktür. Sizleri yaptığınız tüm güzel çalışmalarınızdan dolayı kutlar, sağlıklı, mutlu bir tatil dönemi geçirmenizi dilerim.

Saygıdeğer Veliler;

         Çocuklarımızın aldıkları karneler bir değerlendirme aracı olsa da evlatlarımızı sadece notlarıyla değerlendirmemiz mümkün değildir. Bu bağlamda çocuğunuzu anlamaya yönelik iletişim yolları geliştirmeli, ilgi ve yeteneklerini destekleyici çalışmalar yapmalı ve en önemlisi gerçekçi beklentiler içinde olmalısınız. Tatil döneminde; çocuklarınızın dinlenmelerine, boş zamanlarını kaliteli bir şekilde değerlendirmelerine, kitap okumalarına imkân sağlamanız, ilgi ve yeteneklerine göre onları desteklemeniz gelişimlerine ve okul başarılarına çok büyük katkıda bulunacağını unutmayınız.

 

         Hepinize mutlu ve güzel bir tatil dönemi diliyorum.

                                                                                                                                     

                                                                                                                                                                                                                   Seyfullah OKUMUŞ

                                                                                                                                                                                                                 İl Milli Eğitim Müdürü

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.