AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ´un Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ´un Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav Mesajı

   Değerli Veliler;

  Çocuklarımız hafta sonu "Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınav" a girecekler. Her sınavda olduğu gibi bu sınavda da çocuklarımızın başarılı olmaları konusunda ebeveynler olarak hepimiz az-çok kaygı taşıyoruz.

  Bu kaygının iki kaynağından birincisi, yapılacak sınav sonunda çocuğumuzun önümüzdeki dört yıl boyunca okuyacağı lisenin belirlenecek olmasıdır. Bu kaygı kaynağı gayet akılcı, gerçek ve doğal sebeplere dayanır.

  Kaygının ikinci kaynağı ise çocuğumuzun "anneme-babama ne diyeceğim?", "arkadaşlarımın-akrabalarımın karşısına nasıl çıkacağım?" gibi mahcubiyet nedenli, tamamen insan kaynaklı, sunî bir kaygıdır. Çocuklarımızın başarısını olumsuz etkileyen, onlara zarar veren kaygı işte budur.

  Bunun önüne geçebilmek için çocuklarınızın güçlü olduğu yönlerini pekiştirerek, zayıf olduğu yönlerini güçlendirmeye çalışın, lütfen onları başka çocuklarla kıyaslamayın, beraber bir aile olarak onları kayıtsız şartsız sevdiğinizi hissettirin.

  Şunu unutmayın ki bu sınav, çocuklarınızın başarı yolculuğunda bitiş değil başlangıç noktasıdır.  

  Onun için heyecandan, stresten ve kaygıdan uzak bir sınav temennisi ile hafta sonu yapılacak sınavlarda tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum.


  Seyfullah OKUMUŞ

   İl Milli Eğitim Müdürü

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.