AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın OKUMUŞ' un "15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın OKUMUŞ' un

Karanlık, felaket dolu bir gece olarak başlayan; ama aydınlık, rahmet yüklü bir sabah olarak sona eren 15 Temmuz' da milletimiz, yüzyılın mücadelesini birkaç saate sığdırarak darbeye darbe yapmıştır.

Üç yıl önce bugün milletimiz, olağanüstü gayretlerle tarihin akışını tersine çevirerek dünyanın görmediği, siyasi tarihin kaydetmediği, küresel güç haritasını altüst eden bir mucize gerçekleştirdi.

Mucize bu ülkede yaşandı, yankıları tüm dünyada duyuldu.

Var olduğundan beri mücadeleci ruhu ile tarih yapan bu milletin evlatları, birkaç saat içinde, aynı ruh ile vatan ekseninde birleşti. Türkiye' nin her köşesinde yüz binler sokağa aktı. Kitleler tankların üzerine yürüdü, hayatlarında silah görmemiş insanlar kurşunların karşısında durdu. Yaşlılar, gençler, kadınlar, erkekler, yürekleri sağlam insanlar tarihin akışını değiştirdi.

Milletimiz o gece bütün korkularını geride bırakmıştı. Gösterilen cesaretin, hissedilen coşkunun başka bir örneği yoktu.

15 Temmuz; Türk milleti olarak, ay yıldızlı bayrağın altında, Anadolu dediğimiz vatanda, Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak yaşayacağımızın ve buna kimsenin engel olamayacağının ilanıdır.

"Vatan" kavramının 21. Yüzyıla taşınan en kıymetli anlamıdır.

15 Temmuz' un en anlamlı sözlerini söyleyerek, gözünü kırpmadan canlarını feda eden şehitlerimizi ve bu vatan için göğsünü siper eden gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, minnetle selamlıyorum.

Onlara teşekkür etmenin en güzel yolunun bu vatanın bekası, bu milletin refahı için canla başla mücadele etmek olacağını biliyor ve bu bilinç ile çalışacağımıza söz veriyorum.

 

Seyfullah OKUMUŞ

İl Milli Eğitim Müdürü

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.