AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HIDIR DAĞAŞAN´IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN HIDIR DAĞAŞAN´IN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

"Bana bir harf öğretenin, kırk yıl kölesi olurum." diyor Hz. Ali. Bir harfe kırk yıl kölelik? Ne kadar değerlidir bir harf bile ve onu öğreten, öğretirken öğrenen, çıktığı yolda sabrı ve fedakârlığı yoldaşı olan öğretmenler?

Öğretmenler; geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitim öğretimlerine rehberlik eden ve onları yaşama hazırlayan, bazen bir dokunuşla bir hayatı değiştiren geleceğimizin mimarları?

Öğretmenler; bir nakkaşın sanatçı işçiliğinin özeniyle nakşetmek üzere evlatlarımızı kendisine emanet ettiğimiz büyük sanatkârlar?

Berrak bir Türkçe'dir öğretmen olmak, diline kültürüne sarılmaktır. Ay yıldız olup göklerde dalgalanmaktır öğretmen olmak. Sözün özü bir sevdadır öğretmen olmak, yüreklerde vatan vatan atmak, damarlarda bayrak bayrak dolaşmaktır.

Değerli öğretmenlerim, "Düşünülerek girilen kapı yalnız sınıf kapısıdır." diyor Nurettin Topçu. Yüklendiğiniz vazifenin önemi ve ulviliğini ne güzel ifade ediyor.

Şuna inanınız ki dünyada hiçbir fetih, kaderin sırrına vakıf olanlar için sınıf kapısını açmak kadar şerefli değildir. Görevinin kutsallığına siz değerli öğretmenlerimiz sınıf kapılarını açarken, istiklale ümit ve aydınlık getiren bir kapıyı açtığınızı unutmayınız.

Siz öğretmenlerimiz, yalnızca 24 Kasımlarda değil, her zaman değerlisiniz ve öyle kalacaksınız. Büyüyen her fidanda, açılan her çiçekte kokunuz; geçmişte ve gelecekte iziniz var.

Yurdumuzun en ücra köşelerinde, en zor şartlarda dahi görevlerini özveriyle idame ettiren öğretmenlerimiz, her türlü övgüye ve takdire layıksınız.  İlim ve irfan sahibi kimselere hürmeti, bize bir harf dahi öğreten kimsenin karşısında saygıyla eğilmeyi şiar edinmiş bir millet olarak öğretmenlerimize şükran ve minnet borçluyuz.

Değerli öğretmenlerim, Sizlere emanet edilen yavrularımızı, milli, manevi, kültürel değerlerimiz doğrultusunda, memleketini ve milletini seven, maziden aldığı güçle atinin ışığını özleyen birer fert olarak yetiştirmenin şeref ve gururu sizlerin olacaktır. Yarının güçlü Türkiye'si,  sizin kutsal emekleriniz üzerinde inşa edilecek. Kendini tüketerek öğrencilerine ışık veren kandiller olan öğretmenlerimizin yedi veren güller gibi vatan, bayrak kokan, ilim, irfan kokan, öğrenciler yetiştiren öğretmenlerimizin büyük özveri ve fedakârlıkla hizmetlerine devam edeceklerine inancım sonsuzdur.

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve bu kutsal görevi layıkıyla yapmış görev başında hayatını kaybeden, şehit düşen bütün öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.

Böylesine onurlu ve güzide bir mesleğin üyesi olmanın verdiği mutlulukla, öğretmenlik mesleğine yeni başlayan öğretmen arkadaşlarıma başarılı ve huzurlu yıllar diliyor, meslekten emekli olmuş öğretmenlerimize yapmış oldukları hizmetler dolayısıyla minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Bu düşüncelerle, Millet Mekteplerinin açıldığı ve Gazi Mustafa Kemal'e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde, yurt içinde ve yurt dışında görev yapan öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyor, tüm eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü tebrik ediyorum.                                                                 

                 Hıdır DAĞAŞAN

                   İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.