AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ İSMAİL ŞİMŞEK´İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ İSMAİL ŞİMŞEK´İN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Geleceğimizin teminatı; Türkiye Cumhuriyetinin ve yüce milletimizin umudu, neşesi ve güvencesi sevgili çocuklar, bu yıl yapılması planlanan ''23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'' etkinlikleri Covid-19 salgınından dolayı iptal edilmiştir.

Bu yıl Türkiye Büyük Millet Meclisinin 100. Yılı olmasının ayrıca önemi ve anlamı vardır, her yıl olduğu gibi  ''23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını'' devletimizin almış olduğu tüm salgın tedbirlerine harfiyen uyarak, büyük bir coşku, gurur ve heyecanla kutlanması için tüm etkinliklerimizi dijital ortamdan gerçekleştireceğiz.

Sevgili Çocuklar

Cumhuriyetimizin en önemli kuruluş felsefesi olan "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" ilkesi,  geleceğini gençlere ve yarının sahipleri çocuklara emanet edecek kadar çocuklarımıza ve gençlerimize güvenini ifade eden Atatürk, sizlere bir de bayram armağan etmiştir. 

23 Nisan gibi milli bayramlarımızın önemli bir anlamı daha vardır: Bu bayramlar, birlik ve beraberliğimizi pekiştirdiğimiz, millet olarak tasada ve kıvançta bir olduğumuz günlerdir. Bu günde bizlere bu cennet vatanı, canları ve kanları pahasına emanet eden atalarımızın emanetlerini nasıl daha iyi koruyarak ve geliştirerek, yarınlara taşıyabileceğimizi düşünmeliyiz konuşmalıyız.

Ölümü esir yaşamaya tercih eden, "Gerektiği zaman, Türk Milletine canımı vereceğim." diyecek kadar vatan aşığı, millet aşığı bir büyük önderin, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Atatürk'ün takipçileri olarak, tüm engeller ve bölücü vatan hainleri karşısında tek bir vücut, tek bir yürek olmalıyız. Bu ülkenin teminatı olduğunuzu, çok çalışıp haksızlıklara karşı durarak, başta şanlı bayrağımız olmak üzere, tüm kutsal değerlerimizi korumak adına yapacağınız çok üstün gayretli, çalışmalarla varlığınızı ve ağırlığınızı gösteriniz.

Bu günlere gelişimizde; Bağımsız egemen milli bir devlet olmamızda, sınırlarımızın Atalarımızın binlerce şehit kanlarıyla çizildiğini asla unutmayınız. Biliniz ki her şey sizin ve ülkemizin mutlu geleceği içindir.

Sevgili Çocuklar, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Sayın Mustafa ŞENTOP' un tüm vatandaşlarımızı davet ettiği üzere 23 Nisan akşamı saat 21:00' da evlerinizin balkonlarında ellerinizde bayraklarla, ailelerinizle birlikte İstiklal Marşımızı okumayı bir kez daha hatırlatmak isterim.

Sizi seviyor, sizlere güveniyoruz...       

 

                                                                                                                                                                İsmail ŞİMŞEK

                                                                                                                                                                   İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.