AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ŞİMŞEK´ in 10 Kasım Atatürk´ ü Anma Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ŞİMŞEK´ in 10 Kasım Atatürk´ ü Anma Günü Mesajı

          

        Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK' ü 10 Kasım 1938 yılında ebediyete uğurladıktan sonra onu her yıl kalbimizde yaşatarak ve gelecek nesillere daha iyi anlatmak için onun hayatını anlatır ve yolundan gitmeye çalışırız.

 

         Atatürk'ü, onun hayatını ve onun kişisel niteliklerini sıralayacak olursak; M. Kemal Atatürk, vatanına ve milletine çok yüce duygularla bağlı, vatan müdafaasını her şeyin üzerinde tutan, ulus sevgisi kıyaslanamayacak bir tutku derecesinde olan, hayattayken ve ölümünden sonra da maddi ve manevi tüm varlığını çok sevdiği milletine adamış bir devlet adamı ve komutandı.

 

         Bugün Atatürk'ü anlatmanın imkânı yoktur elbette. Şurası bir gerçektir ki Mustafa Kemal,  20. yüzyılın başlarında bilim ve teknolojinin önemini tespit etmiştir. Kurtuluşun ekonomik bağımsızlıktan, ülkenin her bakımdan kalkındırılıp güçlendirilmesinden geçtiğini belirtmiş, batı uygarlığının biliminden, teknolojisinden yararlanarak, bunları özümseyerek çağdaş uygarlık düzeyine çıkıp, bu düzeyi de aşmayı milletinin önüne amaç olarak koymuştur.

 

        Mustafa Kemal bu amacı daha somut olarak "Büyük davamız, en medeni en müreffeh millet olarak varlığımızı yükseltmektir". Şeklinde ifade etmiş ve refah toplumu olmayı hedef göstermiştir.

 

       Yalnız 10 Kasımlarda değil, her daim, Mustafa Kemal'in mücadele azmi, bizlere gösterdiği hedefler tekrar tekrar konuşulmalıdır. Ülkemizin en zor anında bile düşünüp ortaya koyduğu milli hedef ve stratejilerin hatırlanması, bu tür çabaların anlam ve değerinin çok iyi bilinmesi, Mustafa Kemal'in ebedi istirahatgahında huzur içinde yatması bakımından da önemlidir.

 

        Bu düşüncelerle Büyük Atatürk'ü ebediyete intikalinin 82. yıldönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor. Herkesi saygıyla selamlıyorum.

 

 

 

İsmail ŞİMŞEK

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.