AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN İSMAİL ŞİMŞEK'İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI...

İlçe Mill Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail ŞİMŞEK, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN İSMAİL ŞİMŞEK'İN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI...

      Cumhuriyetimizin Kurucusu, Ülkemizin bütün öğretmenlerinin Başöğretmeni Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 24 Kasım 1928 yılında Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesi, Başöğretmen unvanı verilişinin 92. Yılı nedeniyle 1981 yılından bu yana kutlanmakta olan "Öğretmenler Günü" kutlama programına hoş geldiniz, sefalar getirdiniz.Bütün öğretmen arkadaşlarımın Öğretmenler Gününü en içten samimi duygularımla kutlar, hepinizi saygı ve muhabbetlerimle selamlıyorum.

            Bu kutsal mesleği elbette ki bir programla anmak, onun önemini anlamamız açısından yeterli olmayacaktır. Ancak, birlik ve beraberliği sağlama, sorunlarımızı konuşma ve çözüm yolları arama, en önemlisi de öğretmenlik gibi kutsal bir meslek hakkında toplumun bilinçli ve duyarlı bir hale gelmesini sağlama ve kamuoyu oluşturma açısından önem arz etmektedir. Bu açıdan, her 24 Kasım biz öğretmenler için bir fırsat olarak değerlendirilmelidir diye düşünüyorum.

            Öğretmenlik, gücünü sevgiden alan, dünyanın en kutsal ve önemli mesleklerden biridir. Ülkemizin geleceğini emanet ettiğimiz çocuklarımızı bilimin rehberliğinde, hızla değişen dünyaya ayak uydurabilecek şekilde bilgili, donanımlı, dinamik ve her şeyden önemlisi ülkesini ve milletini seven, milli manevi değerlere bağlı bireyler olarak yetiştirmek için canla başla çalışan tüm öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum."

            Bilgeliğin, gelecek nesillere ufukları açmanın, toplumları karanlıktan aydınlığa çıkarmanın, değişimin, çağdaşlığın, güvenin, başarının, hoşgörünün, dayanışmanın, sevmenin, saymanın, hayatı fark etmenin, kendini gerçekleştirmenin, bir şeyler beklemeden hep vermenin, bir harf, bir sayı öğrenildiğini görünce sevinçten uçmanın, öğrencisini iyi yerlerde görünce onunla gurur duymanın, kısaca; geçmişin, geleceğin imzasıdır öğretmen...

      Tüm dünyanın içinde bulunduğu bu zor süreçte, her gün yenilenen ve güçlenen modern eğitim altyapımız,  en önemlisi öğretmenlerimizin özverili çalışmaları ile Covid-19 salgını karşısında verilen etkin ve planlı mücadele  sayesinde çocuklarımızın eğitimlerinin kesintiye uğramadan devam etmesi bizler için ayrıca bir onur ve mutluluk kaynağı olmuş, öğretmenlik mesleğinin gerçek bir emek, özveri, sabır ve hoşgörü mesleği olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur.

     Bu önemli gün dolayısıyla, emekliye ayrılan tüm öğretmenlerimize, bundan sonraki hayatlarında huzur ve mutluluk temenni eder, mesleğe yeni katılan öğretmen kardeşlerimize aramıza hoş geldiniz der, şehit olup ahirete intikal eden tüm şehit öğretmenlerimize ve diğer şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

     Bu vesileyle, cesaretini ve özgüvenini hiçbir zaman yitirmeyen, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip, ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti içerisinde olan öğretmenlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.

       Sözlerime Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sözleriyle son vermek istiyorum.

"Milletleri kurtaranlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir.

 Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.

Eğitimdir ki, bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır, ya da milleti esaret ve sefalete terk eder."

 

 

       İsmail ŞİMŞEK

          İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.