AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ŞİMŞEK'İN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI...

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail ŞİMŞEK, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle bir mesaj yayımlamıştır.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN ŞİMŞEK'İN 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJI...

3 Aralık, Birleşmiş Milletler tarafından "Dünya Engelliler Günü"  olarak kabul edilmiştir. Bugün, engelli bireylere yönelik toplumsal bilincin ve farkındalığın arttırılması adına çok anlamlı ve değerlidir.

 Engelli kardeşlerimizin hayatlarını kolaylaştırmaya ve toplumun her alanında aktif bir şekilde yer almalarını sağlamaya dair yapılan tüm çalışmalar, onların yaşamlarını güzelleştirecek, toplumun gücüne güç katacaktır. Unutulmamalıdır ki engelli olmak, çalışmaya, üretmeye, başarıya asla engel değildir. Dünyamız, önündeki tüm engelleri aşarak hedeflerine ulaşan insanların başarı öyküleri ile doludur. Bilimde, sanatta, sporda, eğitimde, iş hayatında üstün başarılara imza atan engelli bireyleri görmek, bizler için son derece mutluluk kaynağıdır.  

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur." sözünü şiar edinerek Milli Eğitim camiası olarak engelli öğrencilerimiz için titizlikle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Her ne kadar içinde bulunduğumuz covid-19 salgını sürecinden dolayı çocuklarımız okullarından uzak kalsa da özel eğitim okullarımızda, temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarımızda oluşturulan özel eğitim sınıflarımızda, rehberlik araştırma merkezlerimizde ve rehabilitasyon merkezlerimizde, öğrencilerimizin kendi kendilerine yeterli bir duruma gelmelerine ve temel yaşam becerilerini geliştirmelerine rehberlik etmekte, onları hayata hazırlamaktayız.

Bu düşüncelerle engelli kardeşlerimizin bu anlamlı gününü kutluyor, emsalsiz fedakârlıklarda bulunan ailelerine ve engellilerin eğitiminde önemli görevi ifa eden öğretmenlerimize teşekkür ediyor, engelsiz bir dünya diliyorum. "Herhangi bir günde değil her zaman sizlerin yanınızdayız."

 

İsmail ŞİMŞEK

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.