AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"The Art Of Recycling- Geri Dönüşüm Sanatı" isimli e-twinning projesi tanıtımı yapıldı.

Yavuz Selim İlkokulu Anasınıfı Öğretmeni Hülya İLHAN Okul Müdürü Erdem ŞAHİN ile birlikte "The Art Of Recycling- Geri Dönüşüm Sanatı" isimli e-twinning projesini Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail ŞİMŞEK'e tanıttı. 


Yavuz Selim İlkokulu Anasınıfı Öğretmeni Hülya İLHAN Okul Müdürü Erdem ŞAHİN ile birlikte The Art Of Recycling- Geri Dönüşüm Sanatı isimli e-twinning projesini Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail ŞİMŞEK'e tanıttı.

THE ART OF RECYCLİNG-GERİ DÖNÜŞÜM SANATI isimli eTwinning projesi Nazilli Yavuz Selim İlkokulu Anasınıfında uygulanıyor. Projede yurt içi ve yurt dışı toplam 13 öğretmen birlikte çalışıyor. Nazilli Yavuz Selim İlkokulu Anasınıfı öğretmeni Hülya İLHAN ve Antalya Elmalı Anaokulu öğretmeni Mine DEMİR'in proje kuruculuğu görevini yürüttüğü proje ekibinde Romanya'nın Ploieşti, Tinosu ve Satu Mare şehirlerinden 3 öğretmen ve Türkiye'nin Aydın, Ankara, Gaziantep, Eskişehir, Kastamonu ve Batman illerinden 8 öğretmen yer alıyor.  

Projede amaç öğrencileri geri dönüşüm hakkında bilinçlendirmek. Normalde çöpe attığımız herhangi bir şeyin aslında çöpten daha değerli olduğunu anlamalarını sağlamak. Bu projede öğrencilerin atıkları kullanarak yaratıcılıklarını ve sanatsal yeteneklerini sergilemelerine fırsat sağlanıyor. Öğrenciler geri dönüştürülebilir malzemelerin neler olduklarını öğrendiler. Bu malzemeler ile sanatsal ürünler oluşturdular. Yaptıkları eserlerin mutluluğunu yaşarken geri dönüşümün önemini de anladılar.  Kullanmadıklarını da yine geri dönüşüm kutularına attılar. Projenin başlangıcında okulda çalıştılar pandemi sebebiyle uzaktan eğitime geçilince velilerin desteğiyle projeyi yürütmeye devam ettiler. Proje de ortak ürün olarak anketlerle seçilmiş eserlerin yapılışının anlatıldığı bir e-book hazırlanacak ve pandemi sebebiyle sanal sergi yapılacaktır. Proje ocak ayında tamamlanacak kalite etiketi başvurusu yapılacaktır.

 

11-01-202111-01-2021

 

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.