AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI.

İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI.

İLKÖĞRETİM HAFTASI COŞKUYLA KUTLANDI.

Her yıl Eylül ayında kutlanan İlköğretim haftası İstasyon Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı.

Cumhuriyet İlkokulunda  kutlanan İlköğretim Haftası programına İlçe Kaymakamı Sayın Sedat Sırrı ARISOY, Belediye Başkanı Sayın Kürşad Engin ÖZCAN protokol üyeleri, müdürlüğümüz yöneticileri, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

Saygı duruşu akabinde İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsmail ŞİMŞEK Eğitim, bir toplumun geleceğini belirleyen bir süreç, bir memleket meselesidir. Türk Eğitim sistemimiz; tüm vatandaşlarımızı; Türk Milli Eğitiminin temel amaçlarından biri olan "Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin, dengeli ve düzgün bir karaktere sahip olmasını, aynı zamanda iyi insan ve iyi bir vatandaş olarak yetiştirilmesi" görevini üstlenmiştir.

 

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ifade ettiği gibi :

"Eğitimdir ki bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder." 

 

Bu düşünceden yola çıkarak, Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne taşıyacak olan Bakanlığımızın ortaya koyduğu 2023 hedefleri ve vizyonuyla buluşturacak olan temel unsur da yine eğitimdir." Dedi.

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı sponsorluğunda Cumhuriyet İlkokulunda kurulan kütüphaneye desteklerinden dolayı Doktor Ülkü UÇAR'a plaketi İlçe Kaymakamımız Sayın Sedat Sırrı ARISOY takdim etti.

Program şiirlerin okunması, , öğrencilerin dans ve 4. Sınıf öğrencilerinin 1.sınıf öğrencilerine çiçek takdimiyle devam etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın İsmail ŞİMŞEK yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu. Program yeni oluşturulan kütüphanenin açılışıyla sona erdi.

 

15-09-202115-09-202115-09-202115-09-202115-09-202115-09-202115-09-2021

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.