AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ.

ŞAMPİYONLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ.

Nazilli'de TEKNOFEST'e katılıp dereceye giren öğrencilerimizi ödüllendirdik. Geliştirdikleri projelerle 21-26 Eylül tarihleri arasında Atatürk Havalimanı'nda yapılan festivalde 111 ülke ve 200 bin başvuru arasından Nazilli'nin adını duyuran genç mucitler için Kültür Merkezi'nde tören düzenlendi. Törene AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Şimşek, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Nazilli Fen Lisesi öğrencileri Hüseyin Efe Karatekin, Cemil Araz  ve danışman öğretmenleri Cansel Akel, Otonom Elektrikli Sarj İstasyonu; ECHORUN projesiyle Türkiye 1'ncisi oldu.

Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Besna İlayda Erçin, Tuğba Özcan ile proje danışmanları Önder Işık ve Kemal Parlayan Braille Alfabesi Türkçe Eğitim Seti ile eğitim teknolojileri alanında Türkiye 2'ncisi oldu.

Nazilli Fen Lisesi öğrencileri Cemil Araz, Altan Bilge Bulut Tabanlı Eğitim ve Kültür Aracı Çelebi projesiyle en iyi sunum ödülünü aldılar.

Nazilli Fen Lisesi öğrencileri Hüseyin Efe Karatekin ile Mustafa Akdeniz Bulut Tabanlı Afet Kontrol Sistemi İzTürk ile festivale katılmaya hak kazandılar.

UNESCO tarafından düzenlenen İpek Yolu ve Covid konulu fotoğraf yarışmasında  Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğrencisi Arda Taş'ın fotoğrafı binlerce fotoğraf içinden dünya 2.si seçildi. Katıldıkları yarışmalarda üstün dereceler alarak bizi gururlandıran öğrencilerimiz ödüllendirildi.

Öğrenci ve öğretmenlerin Nazilli için gurur kaynağını olduğunu ifade eden AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, "Nazilli'mizin adını duyurdular. Gelecek teknolojilerine ayak uydurmamız adına büyük çalışmalar var. Çok gururlandık ve duygulandık. Her zaman için gençlerimizin arkasındayız" dedi.

Nazilli adına özel günlerden birini yaşadıklarını kaydeden Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy, "Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün Nazilli'ye gelişinin yıl dönümünü yaşıyoruz. O da gençlerimizle gurur duyardı. Nazilli özel bir yer. Hem girişimcilik hem de gençlerin üretkenliği konusunda önemli bir yer. Bu büyük bir gurur tablosu. Bütün Türkiye'de Nazilli'nin öğrenci ve öğretmenlerinin isminin geçmesi bizler için onur kaynağı. Gençlerimiz sayesinde geleceğe dair çok daha umutluyuz. İmkan ve şartlar verildiğinde neler yapabileceklerini gösterdiler" ifadelerine yer verdi.

Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ise Nazilli'nin bambaşka bir gururu yaşadığını ifade ederek şunları söyledi;

"Değerli öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum. 9Ekim Nazilli için ne kadar anlamlı ve önemliyse Bugünkü programda bir o kadar anlamlı ve önemli hale geldi. Bu ödülleri ilçemize getiren arkadaşlarımıza minnettarım. Türk gençliği, kendine fırsat verildiğinde ve eşit yarışma şartları oluşturulduğunda neleri başarabildiğini bir kez daha göstermiştir. İnşallah Nazilli'miz yarınlarda bu projeleri yeniden alkışlayacaktır."

Yarışmalarda üstün başarı kazanıp bizleri gururlandıran öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

08-10-202108-10-202108-10-202108-10-202108-10-202108-10-202108-10-202108-10-202108-10-202108-10-202108-10-2021

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.