AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ İSMAİL ŞİMŞEK'İN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ İSMAİL ŞİMŞEK'İN CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI

Bugün, Türk Milleti olarak şanlı tarihimizde çok önemli bir dönüm noktası olan, Gazi Mustafa Kemal'in önderliğinde ilan ettiğimiz Cumhuriyetimizin 98. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın, gururu ve coşkusu içindeyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Mücadelemizin zafere ulaşmasında ve yeni devletimizin kuruluşunda vazife üstlenen, bu toprakları bize vatan kılmak için fedakârlıkla mücadele eden kahramanlarımızı saygıyla yad ediyor; bu uğurda canlarını veren tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.

Cumhuriyet; milletimizin, bağımsızlık ve hürriyetinden, asla taviz vermeyeceğinin en açık ifadesidir. Türkiye Cumhuriyeti; asırlardır hürriyetinden ve onurundan taviz vermektense ölmeyi tercih eden asil bir milletin şahlanışının, küllerinden yeniden doğuşunun nişanesidir. Türk Milleti, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı'nı, tarihte benzeri görülmemiş bir kahramanlık ve zaferle taçlandırmıştır. 29 Ekim 1923'te bir kez daha tüm dünyaya iradesine pranga vurulamayacağını, kendi kaderi üzerinde hiç kimsenin mudahil olamayacağını kanıyla ve canıyla ilan etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti, 98 yıldır karşısına çıkan zorlukların üstesinden gelerek yoluna devam etmiştir. Bizler, 98. yıldönümüne eriştiğimiz Türkiye Cumhuriyetini ilelebet payidar kılmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz. Bu duygularla, bir kez daha Cumhuriyetimizin kuruluşunun 98'inci yıldönümünü tebrik ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

 

Saygılarımla,

 

İsmail ŞİMŞEK

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.