AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ.

10 KASIM ATATÜRK'Ü ANMA GÜNÜ PROGRAMI DÜZENLENDİ.

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından ''10 Kasım Atatürk'ü Anma Programı'' düzenlendi. Nazilli protokol üyelerinin ve Nazilli halkının yoğun katılımıyla İstasyon Meydanı Atatürk Anıtı'nda yapılan çelenk sunumunun ardından Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu 09.05'te sirenler eşliğinde saygı duruşuna geçildi. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı'nın ardından göndere çekilen şanlı bayrağımız yarıya indirildi.  Nazilli İlçe Anma Programı, Belediye Salonu'nda 09.30'da saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail ŞİMŞEK günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Konuşmanın ardından Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Fatma YILMAZ tarafından okunan ''Bir Resim Yap Çocuğum'' adlı şiir eşliğinde öğrenciler tarafından ''Atatürk portresi'' oluşturuldu. Atatürk Haftası münasebetiyle düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi. Nahit Menteşe ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Tarih Öğretmeni Olgun ERGÜN tarafından Atatürk'ün kişiliği ile ilgili konuşma ve slayt gösterisi yapıldı. Ardından Nahit Menteşe ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı ''Atatürk'' temalı oratoryo sunumu yapıldı. Oratoryo içerisinde Atatürk'ün sevdiği şarkılara yer verildi. Ayrıca Atatürk'ün Kocatepe'ye çıkışının canlandırılması esnasında perdeye yansıyan Atatürk silüeti seyircilere hem heyecanlı hem de duygusal anlar yaşattı. Oratoryo sunumu sonunda seslendirilen ''Nasıl Söylerim Öldüğünü'' adlı şarkı ile duygulanan bazı öğrenci ve seyirciler gözyaşlarına hakim olamadı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ebediyete irtihalinin 83. yılında saygı ve özlemle anıldı.

11-11-202111-11-202111-11-202111-11-202111-11-2021

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.