AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GIDA İSRAFINI ÖNLEME SLOGAN YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLERİNİ ALDI.

GIDA İSRAFINI ÖNLEME SLOGAN YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER ÖDÜLLERİNİ ALDI.

 "Gıda İsrafını Önleme Slogan Yarışması " nda 1. olan İstiklal İlkokulu 4/A sınıfı öğrencisi Cafer Taha KILKESER ile yarışmada 3. olan Yavuz Selim İlkokulu 4/F sınıfı öğrencisi  Melik Efe GÜZELİM ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah OKUMUŞ'tan aldı. 

İl Müdürümüz Sayın OKUMUŞ, "Gıda İsrafını Önleme Slogan Yarışması" nda ilkokul, ortaokul ve lise kategorilerinde dereceye giren öğrencilerimizi tebrik edip başarılarının devamını diledi.

BM tarafından hazırlanan 2021 yılı gıda israfı endeksi raporuna göre Türkiye'de her yıl kişi başı 93 kg yiyecek çöpe atılmakta, her yıl toplamda 7,7 milyon ton çöpe atılmaktadır. 

Türkiye dünya genelinde kişi başı en çok gıdanın israf edildiği ülkeler arasında üçüncü sırada yer almaktadır. Bu olumsuz tespit karşısında gıda israfı konusunda farkındalığı artırmak ve gıda israfını önlemede mücadele gücü oluşturmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından çalışma başlatılmış ve bu çalışmanın ilk adımı olarak öğrencilerimiz arasında gıda israfını önleme konulu slogan yarışması düzenlenmişti.

24-11-202124-11-2021

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.