AYDIN NAZİLLİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ÇANDIROĞLU’nun 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın ÇANDIROĞLU’nun 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Mesajı…

Sevgili Öğrenciler, Değerli Meslektaşlarım ve Kıymetli Veliler;

İlimiz genelindeki 807 okulda 179.165 öğrenci ve 13.566 öğretmenimizle bugün 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılına başlıyoruz.

 

Sevgili Öğrencilerim,

Sizleri geleceğimizi, umutlarımızı ve vatanımızı emanet ettiğimiz bireyler olarak; milli ve manevi değerlerle donanmış, vatanına ve milletine sahip çıkan, sorumluluklarını bilen, memleketimizi bulunduğu noktadan çok daha ilerilere taşıyacak genç nesiller olarak görüyor ve değerlendiriyoruz. Eğitim hayatınız boyunca bu sorumluluk ve bilinç ile yepyeni başarılara imza atacağınıza ve her birinizin örnek birer genç olacağına yürekten inanıyorum.

 

Değerli Meslektaşlarım,

Sizler eğitim ordusunun güçlü birer neferi olarak, geleceğimizi şekillendirecek genç nesillerimizin en önemli rehberlerisiniz. Öğrencilerimizin sosyal, akademik ve manevi alanlarda gelişimlerini sağlayabileceğimiz; değerler eğitimi ile bütünleşmiş yenilenen müfredatlarımızla başlayacağımız yeni eğitim öğretim yılı için hazırlandınız. Yenilenen müfredatlarımızın başarıya ulaşabilmesi için en büyük görev siz öğretmenlerimize ve idarecilerimize düşmektedir. Öğrencilerimizin her birinin ayrı ayrı birer birey olarak değerlendirilip, kendilerine özgü yetenekleri ve idealleri doğrultusunda eğitim alabilmeleri sizlerin sahadaki çalışmaları ve çabalarıyla mümkün olacaktır. Topluma kazandıracağımız her bireyin bizlerin eseri olacağı temel felsefesi ile her çocuğumuz için ayrı ayrı hassasiyet göstereceğinize inancım tamdır.

 

Kıymetli Veliler,

Çocuklarımızın ilk öğretmeni olan sizlerin, biz eğitimcilerle işbirliği içerisinde çocuklarımızın eğitim hayatlarını inşa etmemize yardımcı olacağını bilerek sizlere şimdiden teşekkür ediyorum. Eğitimin çok boyutlu sürecinin başarılı olabilmesi için; çocuklarımızın yetenek ve istidatları doğrultusunda yetişmiş, kendi ayakları üzerinde durabilen, öz güveni tam, akademik ve bilimsel yönden tam donanımlı, teknolojiyi yerinde kullanabilen bireyler oldukları kadar milli ve manevi değerlerine sahip çıkan vatan ve millet sevdalısı gençler olarak yetişmelerinde sizlerin de bizlere destek olacağına aynı zamanda karşılıklı anlayış ve özveriyle birlikte hareket edeceğimize inanıyorum.

 

Bu vesile ile başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının ve velilerimizin İlköğretim Haftasını kutluyor,  2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının tüm ülkemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. 

 

Bilal Yılmaz ÇANDIROĞLU

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü

Hükümet konağı Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Nazilli / AYDIN eposta nazilli09meb.gov.tr - Alan kodu 0256 Tel 3135262 veya 3131859 eposta nazilli09meb.gov.tr

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.